Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Radnica pridelila novým nájomcom mestské byty

Publikované: 29. 07. 2015 13:57

Mestské byty získali nové mladé rodiny. Nových nájomníkov mesto vybralo zo zoznamu žiadateľov.

99 nájomných bytov, ktoré radnica odovzdala občanom mesta do úžívania ešte v roku 2014 sa tešia novým nájomcom. Nových nájomníkov vybrala zo zoznamu žiadateľov, v ktorom je ešte vyše 200 záujemcov o mestský byt.

Nájomné bytu sú často pre mladé začínajúce rodiny len akousi záchranou medzizastávkou za vlastným bývaním. Primátor Ing. Milan Gura odovzdal 5 novým rodinám bývanie. Šlo o rodiny s ťažkým životným príbehom, ktoré splnili kritéria pre pridelenie bytov v rámci prijatého VZN mesta Čadca a na základe odporúčania bytovej a sociálnej komisie pri mestskom zastupiteľstve.

Mesto bude vo výstavbe nájomných bytov pokračovať

Mesto Čadca sa bude musieť naďalej zaoberať otázkou bývania. Veľkým novodobým problémom je dostupnosť bytov pre mladé rodiny. Snahou vedenia mesta bude intenzívne sa zaoberať a riešiť nedostatok nájomných bytov v našom meste. Radnica si uvedomujeme náročnosť situácie, no na druhej strane je chce využiť potenciál mnohých bytových projektov, ktoré sa pohli dopredu.

Ing. Milan Gura: „ V týchto dňoch sme odovzdali novým rodinám bývanie. Som pyšný, že počas môjho pôsobenia v pozícii  primátora nemuselo mesto riešiť ani jednu sťažnosť, jeden podnet, ktorý by poukázal na možné netransparentné, korupčné pridelenie nájomného bytu zo strany samosprávy. Toto je smer, ktorým chceme ísť ďalej a hlavne chceme pokračovať vo výstavbe nových bytových jednotiek, nakoľko nedokážeme so súčasným počtom mestských bytov uspokojiť žiadateľov nášho mesta.“

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk