Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Reči nahradili činy - výstavba kúpaliska v plnom prúde

Publikované: 30. 09. 2016 12:15

Od poklepania základného kameňa stavby čadčianskeho kúpaliska ubehol viac ako mesiac. Slová o začatí výstavby nestihli ani doznieť a už sa začalo s prvými prácami. Najskôr to bola príprava staveniska, následne súbežné navážanie niekoľkých ton zeminy a úprava priestoru. Keďže v blízkosti je rieka, projekt počíta aj s tisícročnou vodou, eliminuje sa tak zatopenie bazéna a jeho okolia v prípade povodní.

Kúpalisko dostáva reálne kontúry

Práce postúpili vpred a v týchto dňoch sa betónujú základy a oporný múr. Ak všetko pôjde podľa plánu, v priebehu októbra by sa mali začať prvé práce na osadení samotného bazéna. Mesto sa rozhodlo ísť inovatívnou, myslelo sa na budúcnosť a bazén bude z antikoru. Výhodou tohto riešenia sú napríklad nižšie prevádzkové náklady.

Na čo sa môžu Čadčania tešiť?

Areál kúpaliska bude moderným priestorom, pri ktorom sa nezabudlo na deti či dôchodcov. Súčasťou vodnej časti budú hydromasážne trysky, lehátka s vírivkou, chrliče vody a ďalšie atrakcie, samozrejmosťou bude aj plavecká časť. V areáli nebudú chýbať bufety, šatne, sociálne zariadenia, športoviská a mnoho ďalšieho.

Prvé kúpalisko na Kysuciach

Už budúce leto sa budú nielen Čadčania, ale aj všetci Kysučania tešiť vôbec z prvého kúpaliska v našom regióne. Už nebudeme musieť cestovať do susedných miest. Konečne aj my zažijeme pocit – mať svoje kúpalisko. Právom máme byť na čo hrdí.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk