Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Aktualizované: Reflexné pásky s logom Čadce aj pre telesne postihnutých

Publikované: 07. 03. 2014 11:00

Od januára platí zákon, podľa ktorého musia byť všetci chodci na cestách riadne označení reflexnými prvkami. Zmyslom nariadenia je zvýšená bezpečnosť chodcov. Primátor Milan Gura sa rozhodol, že v naplení zákona chce byť mesto napomocné. Zabezpečilo reflexné pásky, označilo ich logom mesta a postupne a ich snaží distribuovať čo najväčšiemu počtu obyvateľov.

Séria výjazdov k občanov začala u žiakov čadčianskych škôl. Havným doručovateľom zásielok sa stal primátor mesta Milan Gura. Vyrazil priamo za malými školáčikmi. "Ja som ťa videl v telke", reagovali prváčikovia na primátora mesta.

Milan Gura neobišiel ani občanov s telesným postihnutím. Okrem reflexných pások obdaril nežnejšiu časť klubu červenými srdiečkami. K medzinárodnému dňu žien je už totiž len krok. Členovia klubu telesne postihnutých využili primátorovu návštevu a kládli otázky. Trápi ich, že niektorí obyvatelia zneužívajú pri parkovaní ZŤP karty.

Mesto Čadca vyhradilo napríklad pri metskom úrade dve parkovacie miesta pre občanov steleným postinhnutím. Parkujú však na nich vodiči, ktorí síce majú preukazy ZŤP, avšak na presun svojich príbuzných. Tí však v autách často nie sú.

Primátor Milan Gura prisľubil kontrolu zo strany mestskej polície.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk