Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

AKTUALIZOVANÉ: Rekonštrukcia mosta ovplyvní život obyvateľov Čadce

Publikované: 05. 03. 2013 10:30

Milan Gura pri rozhovore s médiamiSlovenská správa ciest IVSC Žilina spustí v týchto dňoch generálnu rekonštrukciu mostného objektu nad riekou Kysuca pod sídliskom Žarec. Prvé mechanizmy by mali začať pracovať pondelok 11. marca. Ide o most, ktorý je roky v havarijnom stave - od nosných podpier, cez spoje na vozovke, až po hrdzavé zábradlie. Každý rok bol opravovaný, inak by ohrozoval bezpečnosť obyvateľov a vodičov. Rekonštrukciu spustia v rámci výstavby obchvatu Čadce.

Most je kľúčovou spojnicou medzi sídliskom Žarec a mestskou časťou Horelica. Denne prechádza oboma smermi stovky obyvateľov a áut.

Rekonštrukcia v dvoch etapách

V rámci prvej fázy sa bude rekonštruovať jazdný pruh smerom zo Žiliny. Opravy budú trvať približne do septembra. V druhej etape opravia jazdný pruh od Čadce smerom na Žilinu, rekonštrukciu by mali začať na prelome septembra/októbra. Doprava bude fungovať vždy len v jednom jazdnom pruhu a bude ju riadiť semafor. Očakávame, že prechod kritickým úsekom na moste sa môže predĺžiť na 10-15 minút.

V rámci 2. etapy bude súčasťou rekonštrukcie aj chodník na moste, čo úplne zamedzí prechodu chodcov z jednej strany na druhú. Tu sa významne skomplikuje život občanov. Jediný prístup na sídlisko Žarec s 5 tisíc obyvateľmi bude možný len okolo supermarketu Billa, prístup na Žarec zo smeru Horelica bude úplne uzavretý.

Rekonštrukcia mosta ovplyvní život aj tranzitnej doprave

Vozidlá nad 10 ton nebudú môcť mostným úsekom vôbec prejsť. Kamióny nad 10 ton odklonia smerom na tunel, vozidlá s nebezpečným nákladom odklonia v Žiline na Makov.

Rovnaká situácia nastane i v čase uzávierky tunela Horelica, ktorý sa 2 krát do roka uzatvára kvôli údržbe. Kamióny, ktoré budú v tomto čase smerovať do Čiech či Poľska, rovnako budú musieť odbočiť v Žiline na Makov.

Bez trpezlivosti občanov to nepôjde

Významná a zásadná rekonštrukcia mosta bude možná len vtedy, ak sa stretne s trpezlivosťou a disciplinovanosťou obyvateľov a vodičov. Mesto Čadca prosí o trpezlivosť a pochopenie všetkých obyvateľov Čadce a vodičov osobných áut a kamiónov, ktorých sa dočasná zmena dotkne.

Aktualizované 5.3.2013 10:30 - doplnené video

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk