Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Rekonštrukcia škôlok pokračuje v plnom prúde, radnica prosí o trpezlivosť

Publikované: 05. 09. 2018 11:30

Školský rok sa začal. Niektorí škôlkari  ale  svoje  triedy  ešte zvnútra nevideli.  Škôlky na Hurbanovej ulici a SNP prechádzajú totiž kompletnou rekonštrukciou. Po skončení prác, najneskôr na konci októbra,  bude na deti  čakať  nové  vynovené prostredie.

Práce začali v júli, pokračovať budú ešte niekoľko týždňov.  Treba priznať, že deti a  ich pani učiteľky musia znášať  dávku diskomfortu, keďže dni trávia z časti na stavenisku.

Mnohé roky sa na škôlky zabúdalo. Mesto má  voči zariadeniam modernizačný dlh. Čadca bola za bývalých čias zadlžená na úrovni takmer nútenej správy, zariadenia sa preto dlho neopravovali. Súčasné vedenie radnice siahlo po nenávratných externých zdrojoch z Európskej únie a totálnej obnove dvoch zo siedmych zariadení.

Okrem týchto dvoch škôlok prešli čiastočnou rekonštrukciou aj škôlky na Horelici a Podzávoze.

Súčasné rekonštrukcie na MŠ Hurbanovej a MŠ SNP zabezpečia kompletnú obnovu budov. Nový interiér, okná, sociálne zariadenia, nové ihriská. Kým sa projekty pripravili a podarilo sa vysúťažiť podľa zákona dodávateľa, prešlo veľa času, stavať sa mohlo začať preto až v júli.

Pre päť tried detí zo škôlky na Hurbanovej ulici zabezpečila radnica náhradné priestory v centre voľného času, aby  mohli riadne začať školský rok. V škôlke na ulici SNP sú už škôlkari v nových priestoroch, keďže sa podaril dokončiť jeden pavilón, na druhom sa stále pracuje.

Primátor Milan Gura:  „Našou úlohou je, aby sa nám podarilo obnoviť, čo najväčší počet  škôlok v meste. Som si vedomý, že súčasné rekonštrukcie nám zasiahli do režimu riadného školského roka. A je to nepríjemné pre deti, rodičov i pani učiteľky. Prosím všetkých o trpezlivosť. Veci sa neraz nedajú robiť bez toho, aby sme pre ne nemuseli niečo obetovať.  Preto ešte raz prosím o väčšiu mieru pochopenia a trpezlivosti. Rekonštrukcie zabezpečia, že najbližších niekoľko rokov budú deti tráviť čas v komfortnom a príjemnom prostredí, a to je cieľ našej námahy.“

Ilustračný obrázok

Ilustračný obrázok

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk