Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Rekonštrukciou to nekončí

Publikované: 16. 06. 2015 14:00

Projekt rekonštrukcie verejného osvetlenia nekončí len samotnou rekonštrukciou. Ambíciou radnice je požiadať a získať nenávratný finančný príspevok vo výške 200 tisíc eur z fondov Európskej únie.

Už minulý rok sa mesto Čadca pustilo do realizácie odvážneho plánu. Päťmiliónová investícia do verejného osvetlenia pomaličky finišuje pod taktovkou dodávateľa, ktorý celý projekt aj financuje. Mesto bude  túto investíciu splácať z ušetrených peňazí za dodávku energie. Už teraz je za zhotoviteľom  vidieť veľký kus práce a viaceré lokality sú osvetlené novým LED - kovým osvetlením. Dodávateľ vymenil už podstatnú časť starých stožiarov, svietidlá, rozvodové skrine a stĺpy, ktoré ohrozovali bezpečnosť, pribudlo osvetlenie na priechodoch pre chodcov a čo je hlavné, zvýšila sa intenzita svietenia na požadovanú európsku úroveň.

No radnica má smelé plány a v týchto dňoch sa pripravuje na predloženie  žiadosti o nenávratný finančných príspevok z Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast.  Mesto  Čadca v týchto dňoch intenzívne pracuje na vytipovaní riešenej lokality, určeniu oprávnených aktivít zahrnutých do projektu, na rozpočte projektu a  vypracovaniu svetlotechnickej štúdie .

Hlavným cieľom rekonštrukcie verejného osvetlenia je zlepšenie jeho technického stavu  a dosiahnutie úspor  energie.   Taktiež celkovou  rekonštrukciou  si sľubujeme znižovanie kriminality a zvyšovanie bezpečnosti obyvateľov a cestnej premávky. Nové osvetlenie taktiež  prispeje aj k zlepšeniu estetického vzhľadu mesta.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk