Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Riešenia v doprave prinášajú výsledky, aj keď pomaly, ale isto

Publikované: 29. 10. 2018 08:30

Snáď neexistuje mesto na Slovensku, ktoré by dnes nezápasilo s problémami v doprave. Aj v Čadci sú dopravné kolóny každodennou realitou. Čadca je dopravný uzol Slovenska, tranzitné územie do Čiech a Poľska, mesto potrebuje radikálne riešenia.

Malý obchvat Čadce bol jedným z prvých krokov a konkrétnych činov, ku ktorým čadčianska samospráva citeľne prispela. Obchvat dnes dokazuje svoju pozitívnu silu, najmä pri nehodách a pri uzávierkach tunelu.

Druhou dôležitou stavbou je riešenia v doprave prinášajú výsledky, aj keď pomaly, ale isto. Starý mostný objekt sa podarilo zbúrať v hodine dvanástej - hrozili najhoršie scenáre. Mesto spolu s občanmi vytvorilo silný verejný tlak. Výsledkom bol úplne nový Horelický most, ktorý sa podarilo postaviť v priebehu jedného roka.

Nezabúdajme ani na Bukovský most. Slúži najmä firmám, ktoré stavajú azda najdôležitejšiu stavbu v Čadci, diaľnicu D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec. Vďaka tejto komunikácii sa cez centrum mesta nepre-háňajú stavebné mechanizmy.

K citeľným dopravným riešeniam patrí vybudovanie železničného priecestia na ulici A. Hlinku. Zohral kľúčovú rolu pri odstavení Horelického mosta. Mestu sa podarilo zastaviť snahu kompetentných demontovať tento úsek po výstavbe nového mosta. Priecestie ostalo a v prípade potreby je možné ho okamžite sprejazdniť. V rámci mestských komunikácii podnikla radnica historickú rekonštrukciu. Nové asfaltové „koberce“ položili cestári na sídliskách Žarec a Kýčerka, kde boli komunikácie v dezolátnom stave, staré viac ako 30 rokov. Podarilo sa obnoviť aj ďalšie ulice v meste. Oprava stála mesto minimum vlastných zdrojov, keďže bolo úspešné pri získavaní eurofondov. V Čadci sa do obnovy infraštruktúry v priebehu ôsmich rokov investovalo viac ako 300 miliónov eur. V podobných projektoch chce mesto pokračovať aj naďalej.

Prílohy na stiahnutie

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk