Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Rozhodnuté! Čadcu osvetlí nové ledkové verejné osvetlenie.

Publikované: 17. 04. 2014 10:30

Koncom roka dôjde k podstatnému zvýšeniu bezpečnosti a komfortu života v našom meste. Mestské zastupiteľstvo na svojom zasadnutí definitívne schválilo komplexnú rekonštrukciu verejného osvetlenia v meste a prímestských častiach. Na zastupiteľstve sa zúčastnilo 23 poslancov. 17 poslancov podporilo rekonštrukciu, 3 sa zdržali a 3 nehlasovali.

Mesto sa púšťa do investície pričom z mestskej kasy nevytiahne ani cent, nepožičia si z banky, aj keď je projekt finančne náročný. Okolo 5 mil. Eur.

(ilustračné foto)

Obnovu osvetlenia vykryje totiž dodávateľ stavby. Mesto bude investíciu 15 rokov splácať z ušetrených peňazí za dodávku energie novými šetriacimi technológiami. Cenový rozdiel medzi súčasnými a budúcimi platbami za energiu by mal byť výrazný. Dodávateľ vymení časť starých stožiarov, všetky svietidlá, všetky rozvodové skrine a stĺpy ktoré ohrozujú bezpečnosť, pribudne osvetlenie na prechodoch pre chodcov, zvýši sa intenzita svietenia na požadovanú európsku úroveň.

Koncom roka teda osvetlí Čadcu „nová žiara“

Primátor Milan Gura: „Je to jeden z ďalších krokov, ktoré sme si na začiatku vo vedení určili ako úsporný a efektívny mechanizmus pre mesto. Každá rodina vie, v akej miere sa energie podieľajú na vysokých alebo nízkych nákladoch domácnosti a ako veľa môže rodina ušetriť, keď narába s energiami opatrene a šetrne. Nízke energetické náklady sú základnou abecedou dobrého gazdu a hospodára. Ak chceme byť v Čadci zodpovední, nemôžeme inak postupovať.“

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk