Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Skončila prvá sezóna letného kúpaliska

Publikované: 06. 09. 2017 11:30

Na začiatku leta tohto roku sa otvorilo v Čadci letné kúpalisko. Areál po ktorom čadčania už dlhé roky „volali“. Nielen čadčania využili možnosť v teplých letných dňoch si oddýchnuť, okúpať sa a slniť v priestoroch letného kúpaliska. Pri bazéne bolo možné stretnúť ľudí z celých Kysúc. Dokonca si na čadčianske kúpalisko našli cestu aj mnohí zahraniční návštevníci. Dohrievaná voda pritiahla aj rodiny zo susedného Jablunkovska a ďalších častí Moravy, Čiech. Nebolo výnimočnosťou sa vo vode stretnúť ani s nemecky, francúzsky a anglicky hovoriacimi návštevníkmi.

Celkovo počas prvej sezóny fungovania letného kúpaliska si do jeho priestoroch našlo cestu viac ako 25.000 návštevníkov. Čo prinieslo do pokladne 59.952,-€ .

O činnosť tohto objektu sa stará  Mestský podnik služieb v Čadci. Tomu bol zverený do správy Mestom Čadca.

Ako povedal riaditeľ MPS Čadca Peter Lariš „Je dobré, že počasie bolo na pomery Kysúc pomerne priaznivé a umožnilo využiť tieto pekné priestory na oddych pomerne veľkému množstvu občanov nielen Čadce a Kysúc. Na zabezpečenie chodu kúpaliska sme využívali v prevažnej miere brigádnikov z radov študentov. V pláne pána primátora, vedenia mesta, poslancov  a v neposlednom rade aj MPS.ky je do budúcnosti urobiť čadčianske kúpalisko pre jeho návštevníkov ešte atraktívnejšie. Chceme postupne vybudovať minigolf, pre deti zapracovať do priestoru prvky detských ihrísk, zakúpiť skákaci hrad. Dospelí sa môžu tešiť na minigolf, ktorý plánujeme vybudovať v prednej časti kúpaliska za šatňami. Taktiež je v pláne zabudovať do zelených plôch prvky street workoutu.“

„Skončením prázdnin sa zatvorili aj brány letného kúpaliska v Čadci. Verím, že návštevníci boli spokojní aj napriek tomu, že sa možno vyskytli nejaké nedostatky. Tie sa budeme do budúcnosti snažiť odstrániť a verím, že budúce leto nám počasie bude priať a cestu na čadčianske kúpalisko si nájde ešte viac ľudí,“ dodal riaditeľ MPS-ky.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk