Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Spoločné stretnutia vedúcich Metodických združení (MZ) čadčianskych škôl

Publikované: 12. 06. 2012 09:32

22. mája 2008 bol schválený Zákon č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (Školský zákon), ktorý nadobudol účinnosť od 1.septembra 2008, čím sa začala dlho očakávaná obsahová reforma školstva. My učitelia sme ju prijali s veľkými nádejami a očakávaním. Zostali nám len nádeje. Od prvého dňa sme sa borili s nekonečným množstvom problémov... Najviac nás prenasledoval problém nejasnej koncepcie a hlavne nedostatku učebníc. Smutné konštatovanie, ktoré platí už štvrtý rok. Naskytá sa preto otázka: Dokedy ešte tento stav chaosu potrvá? Faktom je, že reforma nebola dobre pripravená a jej štart bol iba na papieri. Dovolíme si povedať, že keby sme sa mali spoliehať najmä v prvom roku iba na dodané knihy, na niektorých hodinách by sa žiaci pozerali iba na seba a nie do nových reformných učebníc.

Preto nás potešilo, keď nás pozvala na stretnutie p. Mgr. Ľudmila Matyšáková a ponúkla nám možnosť sa schádzať a diskutovať o problémoch, ktoré nás už niekoľko rokov trápia. Na jej podnet sme sa stretávali počas celého školského roka a vymieňali si skúsenosti, námety, nápady ako čo najlepšie zvládnuť súčasný stav v školstve. Jednotlivé stretnutia boli zamerané na rôzne predmety.

Posledné stretnutie sa uskutočnilo v ZŠ-Milošová, Prívary. Na ňom sme hovorili a vymieňali si skúsenosti s vyučovaním matematiky na 1.stupni ZŠ. Pertraktovali sme názory nielen na „kvalitu“ učebnice, ale radili sme si aj o iných možných učebných zdrojoch. Zamýšľali sme sa nad metódami a formami práce, vymieňali si svoje pedagogické skúsenosti, pochválili sa s tým, čo sa nám podarilo dosiahnuť...

Diskusie boli vždy plodné, tvorivé a veľmi podnetné. Preto sme sa jednohlasne zhodli, že podobné stretnutia uvítame aj v nasledujúcom školskom roku.

Vedúce MZ prvého stupňa ZŠ v Čadci.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk