Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Spojili sme sily s tými najlepšími

Publikované: 06. 03. 2015 12:45

Partnerská spolupráca miest a obcí predstavuje zmysluplnú činnosť, ktorá okrem toho, že predstavuje hodnoty ako priateľstvo a spoluprácu, zvyšuje povedomie medzi ľuďmi.

Nájdenie správneho partnera a rozvíjanie úspešného partnerstva si vyžaduje čas a trpezlivosť.  Mesto Čadca má 3 významných partnerov, s ktorými má nadviazanú aktívnu spoluprácu, a kde môžeme s istotou povedať, že spolupráca prináša  so sebou veľa výhod nielen pre mesto samotné, ale aj pre občanov. Ide o Valašské Meziříčí, Toruň, Žywiec.

Okrem pravidelných návštev vedenia miest, sa spolupráca odohráva na úrovni kultúrnej, športovej, vedeckej a vzdelávacej. Na našich podujatiach počas roka vystupujú súbory a hudobné skupiny z partnerských miest a naopak naši hudobníci a umelci často účinkujú v partnerských mestách. Takisto športové kluby sa stretávajú na spoločných športových podujatiach. Táto spolupráca je podporovaná nielen zo strany  mesta, ale aj prostredníctvom rôznych projektov a grantov.

A práve o ďalšej možnej spolupráci bolo minulotýždňové pracovné stretnutie s našim partnerským mestom Valašským Meziříčí. Utvrdili sme sa v tom, že hranica medzi nami je len symbolická. A v tomto duchu sa nieslo aj celé pracovné stretnutie na pôde mestského úradu. Vytvoril sa tím, ktorého hlavnou úlohou je zodpovedne sa pripraviť na získavanie nových, európskych peňazí. Výsledkom stretnutia sú už konkrétne identifikované a pomenované projekty, ktoré nebudú len „papierové“, ale budú projektmi pre vás. No musíme mať na pamäti, že partnerská spolupráca bez aktívneho zapojenia občanov obce nemá perspektívu.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk