Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Spoločne sme vysadili nové dreviny v parku pri Kysuci

Publikované: 16. 11. 2012 14:24

Vzácny dar prof. Márie Bátorovej rodnému mestu

Primátor Čadce Milan Gura a prof. Mária Bátorová s rodinou dnes 16. novembra 2012 spoločne výsadili dreviny v mestskom parku pri rieke Kysuca na Hviezdoslavovej ulici (v smere od Májovej ulice). Mária Bátorová, literárna vedkyňa, rodáčka z Čadce, členka Kysuckej kultúrnej nadácie, ktorá žije a pôsobí v Bratislave, sa po vlaňajšej náhlej veternej smršti, ktorá zasiahla Čadcu a v parku pri Kysuci vyvrátila  a nenávratne zničila viac než  50 krásnych a mohutných stromov, rozhodla spoločne so svojimi príbuznými, že daruje svojmu rodnému mestu na novú výsadbu celkom 38 kusov drevín (buk lesný, brest horský, agát biely, breza previsnutá, vŕba krehká, jarabina vtáčia). Prípravu, organizáciu a zabezpečenie celého procesu výsadby drevín celej výsadby si zobralo na starosť Mesto Čadca a Mestský podnik služieb v Čadci. Dreviny budú vysadené počas tohto týždňa. Výsadba vyvrcholí slávnostným aktom spoločného zasadenia časti drevín za prítomnosti p. prof. Bátorovej a jej rodiny, primátora mesta Milana Guru, poslancov Mestského zastupiteľstva, zástupcov mesta a ďalších pozvaných hostí a občanov.

Vedenie Mesta Čadca úprimne ďakuje touto cestou aj v mene svojich občanov a návštevníkov p. prof. Márii Bátorovej a jej rodine za tento krásny a vzácny dar, ktorý bude zároveň aj pripomenutím života a diela jej otca – učiteľa, spisovateľa a verejného činiteľa Jozefa Hnitku, ktorého nedožitú storočnicu si pripomenieme na budúci rok.

Veríme, že nové vysadené dreviny oživia genius loci tohto parku, ktorý má svoje čaro a neopakovateľnú atmosféru a bude slúžiť všetkým našim občanom i návštevníkom na prechádzky, oddych a  príjemne strávené chvíle v spoločnosti blízkych a priateľov.

Uvedená výsadba drevín je prvou etapou revitalizácie a kultivácie mestského parku. V ďalšej etape Mesto Čadca plánuje výsadbu ďalších drevín, osadenie rezbárskych diel vytvorených počas sympózií v roku 2011 a 2012, inštaláciu osvetlenia a vytvorenie oddychových a detských zón v tejto lokalite.

Prílohy na stiahnutie

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk