Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Spolok priateľov Čadce jubiluje

Publikované: 02. 05. 2013 13:00

Členovia spolkuKoncom apríla uplynie desať rokov od založenia Spolku priateľov Čadce. Organizácie, ktorá sa zameriava na získavanie poznatkov o meste, ich rozširovanie medzi medzi obyvateľmi a na propagáciu mesta v širokej verejnosti. Tieto zámery sa usiluje plniť predovšetkým publikačnou činnosťou. V uplynulom období spolok v spolupráci s mestom vydal tri knižné publikácie: monografiu mesta Čadca (2005), Čadčianske pľace (2008) a Čadca v premenách čias (2011). Pritom zapĺňal témy, ktoré v tom čase nepokrývali regionálne kultúrne ustanovizne.

Dôležitou súčasťou činnosti spolku je práca s mládežou.Spolu s centrom voľného času a KIC mesta Čadca organizuje pre žiakov základných škôl v meste už ôsmy rok vzdelávaciu súťaž Moja rodná Čadca. Jej cieľom je, aby mládež končiaca povinnú školskú dochádzku odchádzala do života so solídnymi vedomosťami o svojom rodisku. Súťaž sa stala obľúbeným doplnkom regionálnej výchovy na školách. Na podnietenie záujmu stredoškolákov o čo najširšie získavanie poznatkov spolok každoročne ku Dňu študentstva udeľuje najlepšiemu študentovi zo stredných škôl v meste Cenu akademika Emila Špaldona, čadčianskeho rodáka. Cenu s finančnou odmenou získalo už päť študentov. Študenti mali možnosť zúčastniť sa aj tvorivých súťaží na spracovanie esejí k aktuálnym témam, napríklad Mesto mojich snov a lebo Čadca - mesto pri Trojhraničí.

Členovia spolku si pochvaľujú aj každoročné stretnutia v prírodnom prostredí počas Bartolomejských hodových dní, na ktorých sa v neformálnych rozhovoroch povzbudzujú do ďalšej práce. V päťročných intervaloch, pri výročiach mesta, sa stretávajú čadčianski rodáci z celého sveta. Na ich usporadúvaní sa spolok zúčastňuje v spolupráci s mestom. Aj tieto stretnutia sa stretávajú s dobrým ohlasom účastníkov.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk