Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Starému mostu Horelica zvoní umieračik

Publikované: 27. 05. 2016 08:35

Základný kameň novej stavby  je už na svojom mieste.

Náklady 8 miliónov Eur, výstavba trvajúca 12 –sť mesiacov. To sú základné informácie, ktoré sa čadčianska verejnosť dozvedela v tých dňoch o výstavbe nového mosta Horelica. Dodávateľ prevzal stavbu do svojich rúk a začal a oficiálne s výstavbou obchádzkových trás, ktoré definitívne spustia zbúranie starého mosta a výstavbu nového.

Novy Horelický most by mal k dispozícii Čadčanom už počas budúcich letných prázdnin (júl 2017).

Čadca sa tejto správy nevedela dočkať. Veď v posledné dni už mnohým poriadne tiekli  nervy a neboli to len obyvatelia Čadce a vodiči. I vo vedení mesta Čadce si poriadne ohrýzali nechty, keď  stupňovali tlak na úrady. Po kľúči od začatia výstavby sa na radnici načahovali už dlho, v rukách ho však zovierali iní.

Slovenská správa ciest, ale nakoniec ohlásila ukončenie verejného obstarávania a staviteľ spolu s ministrom dopravy prišli do Čadce oficiálne ohlásiť začatie  výstavby.

Starému mostu teda odbíjajú posledné minúty. Demolácia je naplánovaná na druhú policu júla, výstavba nového mostného objektu začne už počas nej.

Dôležité v celom príbehu výstavby sú obchádzkové trasy. Budú tri.  Hlavná vedie cez železničné priecestie  na ulici Andrea Hlinku. Železnice finišujú s prácami, aby mohli trasu využívať i tranzitné kamióny.

Druhá trasa povedie cez Bukov -  Podzávoz. Tam upravia cestu, dorobia výhybne aby sa autá vedeli obchádzať. Cesta bude slúžiť hlavne autám  do 3,5 tony.

Tretia obchádzka je určená hlavne pre záchranné zložky. Je to cesta do Capkov, tu sprejazdnia v priebehu výstavby nového mosta.

Dopravná situácia  v Čadci nie je jednoduchá. Výstavba nového mostného objektu pomery v doprave v meste určite zjednodušia. Systémovo však vyrieši situáciu až výstavba diaľnice D3 na úseku Bukov – Svrčinovec.

Informácie z  Národnej diaľničnej spoločnosti hovoria, že  v súčasnosti prebieha verejná súťaž na zhotoviteľa pre úsek Bukov – Svrčinovec. S jeho výstavbou sa začne po podpísaní zmluvy s úspešným uchádzačom.

 

Na trase diaľnice D3 sa momentálne stavia na úsekoch  Svrčinovec – Skalité a  Žilina, Strážov – Žilina, Brodno.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk