Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

„Strašidelný bál alebo ako sa nebáť konca sveta“

Publikované: 16. 05. 2013 10:00

Tak toto bol slogan jubilejného XX. ročníka Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel v Bojniciach. No a keďže na ZŠ Rázusová v Čadci si žiaci do začiatku šk. roka v rámci projektu Comenius kladú otázku „Ver či never“, šli sa osobne presvedčiť ako to s tými strašidlami a duchmi v skutočnosti je. Vedci totiž zaznamenali zvýšený výskyt paranormálnych javov na území celého zámku. A niet sa čo čudovať. V týchto dňoch sa konal „strašidelný bál“, na ktorom nemohli chýbať Dracula, krvavá Alžbeta Báthoryová či rôzni vlkodlaci a iné strašidelné postavy. Žiaci z 3.B a 5.B po dôkladnom preskúmaní skonštatovali, že na tom strašení predsa len niečo bude a zo strašidlami zamoreného zámku si odniesli množstvo krásnych a „strašidelných“ zážitkov.

Žiaci ZŠ Rázusova

Po prehliadke zámku absolvovali aj výlet do čias mamutov a jaskynných ľudí návštevou „Múzea praveku“. Tu si žiaci aspoň na chvíľu mohli vyskúšať, ako sa v dobách dávno minulých žilo. Pracovníci múzea si pre nich pripravili rôzne hry a činnosti, pri ktorých si vyskúšali výrobu pravekých nástrojov, spoznávanie stôp či rituálny tanec šamana. Aj kaď to bolo veľmi zábavné a poučné, deti usúdili, že život v tých dobách bol veľmi ťažký a určite by ho nevymenili za ten súčasný.

Projektom Comenius sa vyučujúci snažia žiakom priblížiť tematiku povier a legiend, ale  aj  pranostík a rôznych tradícii, ktoré pre našich predkov mali veľký význam. Na mnohé tieto tradície sa pomaly zabúda a súčasné deti ich už poznajú len z rozprávania. Preto žiaci v rámci projektu 10. 5.navštívili vystúpenie FS Kelčovan tematicky zameraného na tradície regiónu Kysúc.

Poslednou aktivitou v rámci projektu na tento šk. rok bude projektové stretnutie v Ostrave, ktoré sa uskutoční na prelome mesiacov máj a jún. Žiaci spolu s vyučujúcimi opäť vycestujú na týždenný výmenný pobyt, počas ktorého absolvujú rôzne aktivity, zdokonalia sa v komunikácii v cudzom jazyku a samozrejme sa zoznámia s novými kamarátmi. Dúfame, že aj v budúcom šk. roku sa bude projektu dariť aspoň tak, ako doteraz a deťom prinesie množstvo nových poznatkov a zážitkov.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk