Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Stretnutie Spolku priateľov Čadce na chate Tri kopce

Publikované: 13. 09. 2012 10:36

K zaužívaným podujatiam Spolku priateľov Čadce patria stretnutia jeho členov počas Bartolomejských hodových dní.

Tešia sa na ne najmä členovia, bývajúci mimo Čadce, ktorí na hody navštívia svojich blízkych a nemusia teda osobitne cestovať na spolkové akcie. Predchádzajúce dve stretnutia boli v pohostinskom zariadení Múzeum v Čadečke U Králi. Všetci sa tam cítili dobre a neváhali by stretnúť sa tam aj po tretí raz. Výbor spolku však chcel skúsiť aj iné prostredie. Tentoraz voľba padla na chatu Tri kopce. Je v prírodnom prostredí, ľahko dostupná mestskou hromadnou dopravou, ba aj pešou chôdzou a podmienky na priateľské besedy pri ohníku a guláši sú skoro rovnaké ako v Čadečke.

V piatok 24. augusta 2012 odpoludnia sa tam zišlo vyše tridsať osôb, z toho skoro tretina „cezpoľných“, teda členov, ktorí žijú mimo svojho rodného mesta. Toho roku opäť exceloval Jozef Buchcar v úlohe šéfkuchára v príprava guláša, jeho žena Marta perfektnou obsluhou a milo prekvapila Marka Gerátová chutnými hodovými koláčikmi. Všetko sa zapíjalo nealko- i alko- (pivo) nápojmi, povzbudzujúcimi dobrú náladu a chuť na priateľské debaty. Na stretnutí sa zúčastnil aj primátor mesta Milan Gura, ktorý informoval o aktuálnych a perspektívnych otázkach rozvoja mesta. Zaujala najmä informácia o telocvični na Kýčerke, ktorú otvoria začiatkom tohto septembra, o príprave Domu seniorov, ktorý by mal vzniknúť adaptáciou zrušenej školy na Hlinkovej ulici a zámer na rekonštrukciu bývalej materskej školy na Kýčerke na byty pre mladé rodiny. Ako vidno, viaceré zámery sú zatiaľ v rovina prípravy, dúfame však, že do roka sa budeme tešiť z ich realizácie. Ivan Čierny všetkých potešil krásnym darom: putovným pohárom pre najlepšieho bežca z Kysúc na Kysuckom maratóne. Všetci účastníci si zo stretnutia odniesli okrem príjemných zážitkov aj sériu skladačiek o meste, ktoré pripravil náš spolok a ktorý vydalo mesto Čadca na svoju propagáciu.

Ak budú mať úspech, chceme v ich príprave pokračovať. Tohoročné stretnutie bolo opäť také ako má byť- príjemné, priateľské, srdečné. Najbližšie by sme sa mali stretnúť k 10. výročiu činnosti nášho spolku začiatkom budúceho roku.

Zdroj: www.spca.sk

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk