Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Stupňujeme tlak, bez diaľnice to nepôjde

Publikované: 17. 03. 2017 14:00

Utorok 14.3.2017 sa konala v poradí už druhá blokáda hlavného cestného ťahu na Kysuciach, cesty 1/11 v Kysuckom Lieskovci. Druhý protest trval takmer 40 minút a spôsobil 8 kilometrové kolóny v oboch smeroch. Členov petičného výboru dohnal k druhej blokáde fakt, že prvá akcia skončila prakticky bez odozvy zodpovedných a kompetentných.

Milan Gura: „Je nemysliteľné, aby sa nám po prvej blokáde a následným zaslaním listov vrátili len doručenky bez odozvy.  Tieto akcie budeme stupňovať, kým si zodpovední neuvedomia, že naša požiadavka je absolútne legitímna a potrebná. Stačilo sladkých rečí, je najvyšší čas, aby konali.“

Podpora Kysučanov rastie naprieč Slovenskom

Enormná snaha organizátorov nachádza pozitívnu odozvu na celom Slovensku. Podporiť ich úsilie do Kysuckého Lieskovca prišli aj členovia občianskeho združenia Triblavina, ktorí sa s podobným problémom boria už vyše roka a pol v okolí Bratislavy.

Podporu členom petičného výboru vyjadrili i ďalšie združenia a jednotlivci z celého Slovenska.

Sviečková manifestácia

Súčasťou akcie bolo aj symbolické zapálenie sviečok za zosnulých na ceste 1/11. S touto cestou sa spája smutné označenie – cesta smrti. Len za posledné roky na nej vyhasli desiatky životov. Smútok z očí sa dal čítať aj niektorým protestujúcim, ktorí tu prišli o rodinných príslušníkov, susedov, kamarátov.

Tlak bude narastať

Organizátori sú  pevne odhodlaní bojovať do konca. Na stretnutí sľúbili občanom, že budú vyvíjať tlak na kompetentné orgány dovtedy, kým sa veci nepohnú správnym smerom. V prípade, že táto akcia bude opäť ignorovaná, majú pripravené ďalšie protestné akcie, ktorých intenzita bude stúpať.

Pomôcť môže každý

Pomôcť urýchlenej výstavbe D3 Čadca – Žilina môže každý z vás podpísaním petície. Doteraz tak učinilo približne 15 000 občanov. Podporiť ju môžete podporiť aj na internete - http://www.d3prekysuce.sk/

Spojme sily Kysučania, bojujme a vyhráme.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk