Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

„Tankodrom“ na Hviezdoslavovej bude už onedlho minulosťou

Publikované: 11. 06. 2018 14:00

Potom, čo sa čadčianska radnica pustila do opravy výtlkov a sieťových rozpadov mestských komunikácii, na rad prichádza i komplexná rekonštrukcia niektorých ciest. Hviezdoslavova ulica je frekventovaná časť mesta. Komunikáciu, ktorá tam vedie k mnohých obchodným prevádzkam a domom volajú obyvatelia tankodrom. Je vo veľmi zlom stave.

Práve v týchto dňoch tam obyvatelia môžu vidieť frézu a dopravné mechanizmy, ktoré odstraňujú starý poškodený asfalt a pripravujú pôdu pod novú komunikáciu. Cesta je dlhá približne 600 metrov, súčasťou nej bude aj novovybudovaný chodník pre peších.

Samospráva rekonštruuje komunikáciu z vlastných zdrojov. Dodávateľa vybrala vo verejnej súťaži. Vedenie mesta prosí miestnych obyvateľov o trpezlivosť . Práce sú spojené aj s dopravnými obmedzeniami, sú však nevyhnutné.

Čadcu však čaká oveľa väčšia a kľúčová rekonštrukciu ciest. Vedenie radnice uspelo v súťaži o európske zdroje a pripravuje zásadnú opravu viacerých komunikácii. V týchto dňoch sa uskutočňuje verejná súťaž na dodávateľa, zatiaľ ale ešte nie je známe, ako dlho bude výberový proces trvať a kedy presne bude môcť mesto s komplexnými opravami začať.

Primátor Milan Gura: „Našou úlohou je zveľaďovať mesto a podmienky na život v ňom. Želám si, aby obyvatelia mohli pokojne žiť, bez obrazu konfliktných politikov a primátora a podľa toho aj konám. Koncentrujeme sa na rozvoj mesta a poteší ma, ak to aj reálne obyvatelia pocítia. Rekonštrukcia ciest je jeden z mnohých našich príspevkov k skvalitneniu komfortu bývania v meste."

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk