Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Ulica 17. novembra sa dočká opravy

Publikované: 19. 07. 2016 11:00

Už niekoľko mesiacov trápi Čadčanov prechod cez ulicu 17. novembra. Prepadnutá a poškodená dlažba komplikuje situáciu nielen chodcom, ale aj parkujúcim autám a zásobovaniu. Oprávnene sa pýtajú, dokedy budú musieť znášať tento stav...

Čo sa vlastne stalo?

Príčinou uvedeného stavu bola havária vodovodného potrubia priemeru 300 mm vo vlastníctve Severoslovenských vodární a kanalizácií (ďalej SEVAK). Rozsah škody je spôsobený tým, že cez spomínané potrubie ide veľký tlak vody. Spoločnosť prebrala za vzniknutý stav zodpovednosť a havarijný stav vyriešila dočasnou opravou potrubia do času, kedy rozhodne o výmene poškodeného potrubia za nové. Následne úsek ulice, kde je zámková dlažba, kompletne zrekonštruuje.

Z časového aj technického hľadiska ide o náročnú investíciu, ktorej musí predchádzať  príprava projektovej dokumentácie a okrem toho vstupujú do hry aj ďalšie faktory, ako kultúrne podujatia v meste, presun platiacich nájomcov parkovacích miest a návrh alternatívnej trasy pre zásobovanie.

Veci sa pohli dopredu

Situáciu si bol na mieste pozrieť zástupca spoločnosti SEVAK v prítomnosti vedúceho oddelenia výstavby MsÚ. Nasledovalo rokovanie primátora, Ing. Milana Guru, so SEVAKOM, z ktorého vzišiel termín výmeny potrubia. S prácami sa začne začiatkom septembra, po Bartolomejských hodových dňoch.

V druhej polovici júla budú známe všetky náležitosti

V súčasnosti prebieha vypracovanie projektovej dokumentácie. V druhej polovici júla sa následne uskutoční pracovné stretnutie zástupcov SEVAKU s vedením mesta, kde budú predstavené konkrétne parametre projektu.

Spoločnosť SEVAK sa týmto ospravedlňuje všetkým dotknutým stranám za spôsobené komplikácie.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk