Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Ulica Ľ.Podjavorinskej bezpečnejšia

Publikované: 28. 07. 2015 08:30

Problémy s dopravou v Čadci vyrieši až dobudovanie obchvatu Svrčinovec - Čadca v rámci budovania diaľnice D-3. To boli slová kpt. Ing. Mariána Podmanického z Okresného dopravného inšpektorátu OR PZ v Čadci, ktorý sa zúčastnil stretnutia občanov bývajúcich na ulici Ľudmily Podjavorinskej s vedením Mesta Čadce a príslušnými odborníkmi na problém dopravy v Čadci.

Dlhodobý problém premávky na tejto ulici znepokojuje obyvateľov tejto mestskej časti. „Bojíme sa o naše zdravie a o životy našich detí. Viackrát sa stalo, že automobil idúci neprimerane rýchlo zachytil dieťa za školskú tašku a odhodil ho. Naše deti sa boja chodiť von.“ povedal na stretnutí pán Sloviak jeden z občanov bývajúcich na tejto ulici. „Chceme, aby sa na danej ulici jazdilo v jednosmernej premávke a boli dobudované spomaľovače. Taktiež žiadame o vylúčenie dopravy motorových vozidiel nad 2 tony“, dodal pán Sloviak. "Požiadavky občanov na jednej strane a plynulú dopravu v meste je potrebné zosúladiť. Jednosmerná premávka, by spôsobila väčšie kolóny a skomplikovala by ešte viac aj tak zložitý prechod mestom hlavne počas dopravných špičiek“, vyjadril sa na sériu požiadaviek občanov Ing. Podmanický. Podobné stanovisko zaujalo k vyriešeniu tohto problému vedenie mesta.

Nakoniec došlo k dohode

„Na ulici Ľ.Podjavorinskej sa vybudovali spomaľovacie prahy podľa požiadaviek občanov, rýchlosť je obmedzená na 20 km a osadila sa značka, ktorá zakazuje vjazd vozidiel nad 2 t s výnimkou vozidiel MPS zabezpečujúcich údržbu a zvoz odpadu. Doprava ostane v oboch smeroch“ to je záver emotívneho stretnutia. „Taktiež sa zvýši súčinnosť s Mestskou políciou pri dodržiavaní dopravného značenia účastníkmi cestnej premávky na tejto komunikácií“, dodal Ing. Ščury.

 

 

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk