Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Unicef - pomáhajte deťom pravidelne

Publikované: 19. 07. 2013 12:45

Slovensko patrí ku krajinám s najväčšími zásobami pitnej vody na svete. Preto si len ťažko vieme predstaviíť, aký by bol život bez vody. Čistej vody, ktorej sa môžeme bezpečne napiť kedykoľvek dostaneme smäd. V mnohých krajinách sveta je však nedostatok pitnej vody každodennou realitou.

  • Viete, o tom, že na choroby spôsobené pitím znečistenej vody či zlou hygienou zomiera na svete každý deň viac ako 4 000 detí?
  • Vedeli ste, že tieto choroby sú hneď druhou najčastejšou príčinou predčasného zomierania malých detí?
  • Tušili ste, že práve tieto ochorenia si vyžiadajú v chudobných krajinách za rok viac detských životov ako osýpky, malária a AIDS dokopy?

Proti tomuto negatívnemu javu sa dá našťastie bojovať, čoho dôkazom sú milióny detských životov zachránených každý rok. Od roku 1990 dokázal UNICEF a jeho globálni partneri zabezpečiť prístup k nezávadnej pitnej vode pre viac ako 2 miliardy ľudí po celej zemeguli. Stáva sa tak iba s pomocou príspevkov od ochotných darcov, kdekoľvek na svete sa nachádzajú. A vďaka ich podpore sa podarilo dosiahnuť ešte žiarivejšie výsledky. Medzi rokmi 2010 až 2012 sme pomohli znížiť celkovú úmrtnosť u detí do 5 rokov z 21 000 na 19 000 denne.To je 2 000 detských životov zachránených každý deň.

Popri systematickom hĺbení studní, učení detí umývať si ruky mydlom a ďalších aktivitách súvisiacich s vodou a sanitáciou sa skrýva za týmito výsledkami oveľa viac. Čoraz menej malých detí vo svete zomiera aj vďaka podpore očkovania, osvete v otázke dojčenia v prvých šiestich mesiacoch či hygienických pôrodov, dodávkam antimalarických sietí, vzdelávaniu, ktoré pripraví deti na život a tiež ďalším aktivitám, ktorým sa UNICEF venuje. Väčšinou ide o jednoduché a lacné riešenia: napríklad kompletné preočkovanie jedného dieťaťa proti šiestim detským smrteľným chorobám - tetanu, osýpkam, záškrtu, čiernemu kašľu, tuberkulóze a detskej obrne stojí len 5 €.

Pridajte sa k našej práci a pomôžte nám ešte lepšie sa postarať o choré, hladné a opustené deti. Staňte sa Priateľom detí UNICEF a prispievajte pravidelne na pomoc deťom sumou, akú si zvolíte. Každý jeden mesiac môžete pomôcť zachrániť niekomu život. Každý mesiac sa ráta.

Viac informácií na www.unicef.sk

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk