Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Úplná uzávierka mosta pod Žarcom minimálne do polovice mája

Publikované: 28. 03. 2013 09:00

Rozhodli o nej zodpovedné orgány na kontrolnom dni výstavby malého obchvatu Čadca. Dovtedy by mostný objekt mali zabezpečiť tak, že staviteľ sprejazdní aspoň jeden pruh, ako bolo pôvodne plánované v rámci rekonštrukcie. Či sa to podarí, sa verejnosť dozvie po 15. máji.

Horelica odtrhnutá od sveta

Uzatvorenie mosta pod Žarcom narobilo problémy. V prípadoch hustej dopravy v tuneli Horelica a následne jeho odstávka spôsobí, že nielen 1500 obyvateľov miestneho sídliska, ale aj 50 obchodných spoločností môže byť odtrhnutých od sveta.

Jedinou a poslednou možnosťou v takom prípade ostáva Bukovský most, ktorého priechod po posúdení pracovnej skupiny je povolený len pre dopravu do 3,5 tony. Na prejazd vozidiel dohliada od soboty (24. marca) nepretržite mestská polícia. Maximálna povolená rýchlosť je tam 20 km/ h.

Bukovský most prekontroloval statik, ktorý zatiaľ ponechal obmedzenie prejazdu do 3,5 tony.

Mesto chce mať stopercentnú istotu

Primátor Gura žiadal sprístupniť doteraz nefunkčné železničné priecestie pri ulici A. Hlinku. „Bukovský most spomaľuje dopravu. Ak vypadne tunel Horelica – napríklad pre prípadné opravy – dnu a von z mestskej časti sa nik nedostane, čo nebude dobré. Musíme mať alternatívu, železnú istotu, že k obyvateľom Horelice sa dostane záchranka , hasiči, polícia. I pre tieto prípady chcem, aby zodpovední umožnili prejazd starým železničných priecestím. A čakám, že sa tak stane čo najskôr“, povedal v sobotu na rokovaní krízového štábu primátor Gura.

Zástupcovia zložiek Železníc SR sa však v týchto dňoch vyjadrili, že by sprístupnenie priecestia trvalo približne 3 až 6 mesiacov, čo by daný problém zásadne neriešilo. Stav je urgentný a potrebuje okamžitú zmenu.

Pomôže národná diaľničná?

Hlavu v smútku majú podnikatelia v priemyselnej zóne, ku ktorým sa pri výpadku tunela Horelica autá nad 3,5 tony vôbec nedostanú. Pre mnohých ide o neprípustný stav, ktorý ohrozuje ich prevádzky. Mesto žiadajú o pomoc.

Radnica už začala rokovania s Národnou diaľničnou spoločnosťou o vybudovaní inej obchádzkovej trasy pre nákladnú dopravu. Riešenie je pravdepodobne na dosah. Či sa stane realitou, uvidíme v najbližších dňoch.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk