Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Už je to isté! S výstavbou diaľnice D3 začnú do konca roka.

Publikované: 14. 11. 2016 11:00

Je to dobrá správa pre obyvateľov celých Horných Kysúc. Katastrofálna situácia s dopravou ich trápi niekoľko rokov a je to horšie a horšie. Upchatý prístup do centra Čadce pokračuje so zápchami cez obec Svrčinovec, obyvatelia strácajú trpezlivosť. Nedávno ohlásili, že zablokujú medzinárodný úsek do Čiech a Poľska. Ten by za takýchto okolností skolaboval.

Len pred pár dňami poslal primátor mesta Čadce v spolupráci so starostami obcí Skalité, Čierne, Svrčinovec list predsedovi vlády a ministrovi dopravy so žiadosťou o urgentné riešenie neúnosného stavu. Vyjadrili sa, že odkladaním začatia výstavby úseku diaľnice sa už teraz katastrofálna situácia výrazne zhorší.

Netrvalo dlho a o pár dní prišla odpoveď. Čadcu navštívil v týchto dňoch minister dopravy Arpád Érsek, ktorý  Kysučanom oznámil, že diaľnicu D3 z Bukova cez  Čadcu do Svrčinovca by mali začať stavať už v priebehu niekoľkých dní. Národná diaľničná spoločnosť ukončila verejnú súťaž a podpísanie zmluvy je len formalitou.

Štyri roky trpezliví

Šesť kilometrový úsek diaľnice bude stavať firma Strabag. Náklady sa vyšplhajú na 240 mil. Eur. Predpokladaný  termín ukončenia celého úseku výstavby je rok 2020.

V Čadci sa za posledné roky rozbehli viaceré dopravné projekty, ktoré čiastočne  pomôžu uvoľniť napätie dopravných koridorov.  Je ním malý obchvat Čadce a súčasná výstavba mostu Horelica.

Primátor Milan Gura: „Veľmi ma teší,  že sa nám daria veci riešiť a pohýnajú sa dopredu, aj keď to nejde tak rýchlo, ako by sme si želali. Vyžaduje si to všetko veľkú trpezlivosť zo strany obyvateľov Čadce. A ja im za to ďakujem. Sme pár dní od spustenia výstavby diaľnice D3 a som hrdý na to, že aj pod vplyvom nášho tlaku sa to konečne podarilo. Myslím, že  keď sa začne stavať, už to nejako vydržíme. Áno, doprava bude veľmi náročná. Hlavne keď sa odovzdá úsek Svrčinovec, budú vznikať lieviky. Ale veci sa konečne dajú do pohybu.“

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk