Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Vandalizmus po víkende a opäť sa jeho terčom stalo Srdce pre Kýčerku

Publikované: 24. 06. 2019 11:00

Vandalizmus robí vrásky kompetentným nielen v našom meste. Ničia sa lavičky, ostatný mobiliár, smetné nádoby, ale i detské ihriská či oddychové zóny. Na nie lacné opravy sa, žiaľ, skladáme všetci.
Je smutné, že medzi druh zábavy považujeme vandalizmus. Musíme si priznať, že žijeme s vandalizmom okolo nás a je len na nás, či vandalom umožníme ovládnuť prostredie v ktorom žijeme, alebo sa im postavíme do cesty. Za takéto nevhodné správanie totiž platí každý z nás. Opäť investujeme a opravujeme to, čo vandali napáchali. Takže sa potom nečudujme prečo nie je na iné veci v meste. Môžeme si za to sami, lebo sa často len prizeráme.
Upozorniť na vandalov môže každý
Odhaliť páchateľov vandalizmu je náročné, lebo nikto nevie dopredu určiť miesto, kde k nemu dôjde. Občania môžu pomôcť odhaľovať vandalizmus zavolaním na nonstop číslo 159.
V niektorých viacerých častiach mesta je nainštalovaný kamerový systém, ktorý je v tomto smere výbornou prevenciou. Mesto Čadca už v týchto dňoch začne s rozširovaním kamerového systému a určite sa inštaluje aj na sídliska, kde vandalizmus narastá.
Na vyčínanie vandalov doplácame bez výnimiek všetci
„Vyzerá to, že sa môžeme snažiť koľko chceme, naša práca je po niekoľkých dňoch neviditeľná. Mám pocit, že si prestávame vážiť veci. Som si vedomý, že je to vizitka iba pár jednotlivcov. Mrzí ma, že dokážu znevážiť to, čo nás stálo nemálo úsilia, odpracovaných hodín aj množstvo peňazí.“ konštatuje sklamaný primátor Milan Gura.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk