Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Vianoce a oslavy Nového roka sme v čadčianskych uliciach zvládli bez väčších problémov

Publikované: 03. 02. 2015 15:45

Vyplýva to zo správy mestskej polície. Tá zároveň pripúšťa, že v posledné dni roka pribudlo v  meste viac priestupkov proti verejnému poriadku, v porovnaní s inými rokmi však išlo o bežný jav.

Mnohé mestá na  Slovensku po zlých skúsenostiach oslavy Silvestra a Nového roka zrušili. Príkladom je Žilina, ktorá čelila nadmerným výtržnostiam, neporiadku a vandalizmu. Už roky sa v Žiline pod hlavičkou mesta Silvester neoslavuje.

Čadca sa vydala iným smerom. Na námestie láka 31.decembra stovky ľudí- mladých i starších a ponúka organizovanú zábavu, ktorá graduje náladu v prvé sekundy Nového roka.

Čo viac ale prezrádzajú zápisky z mestskej polície o vianočných a záverečných dňoch minulého roka? Pre mnohých možno sklamanie. Zdá sa, že Čadca je pokojné a bezpečné mesto na severe Slovenska. Priestupky nie sú tak dramatické.

Mestské policajné uniformy zamestnali koncom roka napríklad ľudia bez domova. Deň pred Vianocami popoludní o 14 hodine telefonát na linku 159 oznámil, že pred Kauflandom ležia dvaja neznámi muži. Hliadka mestskej polície identifikovala dvojicu bezdomovcov, ktorí mali značne „ pod čapicou.“

Iných bezdomovcov objavili v tú istú noc v areály nemocnice. Našli si tam nocľah. Z miesta sa im nechcelo, na pomoc museli prísť muži v uniformách.

Mestskí policajti pomáhali deň pred Štedrým dňom aj zranenému mužovi v pohostinstve na Palárikovej ulici. Po páde na zem si rozťal líce a obočie. O muža sa postarali až do príchodu sanitky.

Túlavý psík  spestril zas službu policajtom priamo na Štedrý deň. Dva dni sa túlal po meste bez pána. Policajti ho odchytili a odviezli  do  blízkeho útulku.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk