Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Vianočná výzdoba vytvorila tu právú predvianočnú atmosféru v meste

Publikované: 14. 12. 2015 09:45

S príchodom Mikuláša sa rozžiarili veľké Vianočné stromy, ulice zdobí svetelná výzdoba a námestia slúžia na stretnutie známych.

Vianoce sú ideálnym obdobím na prekvapenia. Radnica pripravila jedno z mnohých aj pre svojich občanov a návštevníkov. Najočarúcejším a zároveň najhrejivejším je práve nová vianočná výzdoba v meste Čadca. Pôsobi magicky a vykúzlila tú vianočnú atmosféru a vyvoláva v nás nefalšovaný pocit hrdosti.

Nové vianočné dekorácie zdobia najmä pouličné lampy v centre mesta. Atmosféru Vianoc, okrem nového osvetlenia dotvárajú aj rozsvietené vianočné stromčeky pred Domom kultúry a na novom Palárikovom námestí.

Priestranstvo pred novým Palárikovým námestím sa opäť zaplnilo vôňou, chuťou, svetielkami a hlavne dobrou náladou. Najmä pre radosť tých najmenších mesto nezabudlo na originálneho trojmetrového svietiaceho snehuliaka. Priestor námestia fascinuje a priťahuje nielen deti, ale aj dospelých, ktorí môžu obdivovať rezbarskú prácu v podobe Betlehemu.

Do svetiel a žiarivého nápisu Veselé Vianoce sa zahalila aj dominanta mesta – Mestský dom. Novinkou sú aj 3 vianočné gule, ktoré dotvárajú priestor pred Mestským domom, kde s nostalgiou spomíname na tradičný vianočný strom, ktorý bol zničený veternou smršťou v roku 2011.

Ing. Milan Gura: „ Našim cieľom bolo, aby sme občanom a návštevníkom pripravili v rámci vianočnej výzdoby niečo nové. Rozhodli sme sa preto rozšíriť vianočnú výzdobu o viacero nových prvkov svetelenej výzdoby. Nový šat dostali i vianočné stromčeky, na ktorých pribudli žiarivé osvetlenia. Verím, že si užijete radostné chvíle v našom meste a načerpáte tu pravú vianočnú atmosféru. Máme pred sebou ideálny čas na stretnutia s blízkymi v očarujúcom meste s jedinečnou vianočnou atmosférou.„

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk