Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Vianočné snenie - slávnostný koncert, na ktorom Eva Gurová odovzdala výťažok z dobrovoľnej zbierky

Publikované: 12. 12. 2012 11:30

„Duša autistov je krehká ako motýlie krídla, ak sa ich dotkneme srdcom, nemáme čo pokaziť.“

V utorok 11. decembra 2013 sa konal slávnostný koncert žiakov a pedagógov Základnej umeleckej školy na ul. M.R.Štefánika. Počas koncertu bol odovzdaný výťažok z dobrovoľnej zbierky, ktorú organizovalo KIC - Dom kultúry Čadca pod záštitou Ing. Evy Gurovej. Výťažok určený pre Súkromnú základnú školu s materskou školou pre žiakov a deti s autizmom v Čadci slávnostne prevzala riaditeľka školy Dr. Beáta Matušáková z rúk Ing. Evy Gurovej. Ľudia, ktorí si v uplynulých dňoch zakúpili vianočnú ozdobu, pomohli deťom spomínanej školy sumou celkom 663 €. Vianočné gule darovala Okrasa - výrobné družstvo a drôtené ozdoby venovala ľudová remeselníčka Ľubica Kullová.

Zbierky sa realizovali počas podujatí

FS KYSUČAN - Profilový galaprogram spojený s prezentáciou CD Hore Kysucami (FS Kysučan), THE IRISH DANCE so svojou svetoznámou sólistkou Catherine Gallagher,  EXPEDIČNÁ KAMERA - Festival outdoorových filmov, MAGNIFIKÁT - Festival duchovnej piesne, Mikuláš v našom meste - bohatý program pre najmenších, Tanečný dom – profilový program FS KUK spojený s dobovou prehliadkou krojov.

Pevne veríme, že prítomní diváci odchádzali z koncertu s bohatými umeleckými zážitkami.

O súkromnej základnej škole s materskou školou pre žiakov a deti s autizmom

Škola je súčasťou projektu Regionálneho centra autistov, ktorá zabezpečuje výchovu a vzdelávanie detí s autizmom. Edukačný proces prebieha v štruktúrovanom prostredí triedy podľa individuálnych vzdelávacích plánov. V edukácii sa uplatňujú rôzne formy a metódy práce. U niektorých žiakov sa uplatňuje forma TEACCH programu (Treatment and Education of Autistic and Communication handicapped Children) určeného práve pre žiakov s autizmom. Pri eliminácii porúch správania uplatňujeme behaviorálne metódy. Vyučovacie hodiny prebiehajú blokovou výučbou. Žiaci nie sú do tried rozdelení podľa fyzického veku, ale podľa úrovne kognitívnych schopností s prihliadnutím na špeciálnopedagogické potreby žiaka.

Od 01. septembra 2011 škola zriadila detašované pracovisko v Čadci, kde poskytujeme vzdelanie 9 žiakom, jej riaditeľkou je Dr. Beáta Matušáková.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk