Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Vianočné trhy v Čadci - atmosféra lásky a spoločenstva

Publikované: 07. 01. 2015 12:00

Vianoce sú za nami. Slávnostnú náladu pomaly vytláčajú povinnosti. Taký je rytmus života a tak je to dobre. Na chvíľu si ale ešte zaspomínajme.  Vianočné trhy v Čadci sú pôžitkom pre miestnych, ktoré stoja za zmienku. Mesto ich organizuje na Palárikovom námestí už druhý rok. Dlhé roky akcia v meste  chýbala.  Potom, čo mesto zrekonštruovalo Palárikovo námestie - s novým priestorom sa v zime objavila i veľmi pekná a príjemná aktivita.

Vianočné trhy sú vždy veľmi osobné a komorné podujatie. Veď v Čadci sa všetci so všetkými poznajú. Tradičné  zabíjačkové jedlá, domáce remeselné výrobky, dobrá nálada a dobrý punč. A malá chvíľka pri vianočnom stromčeku,  drevenom betleheme, v ruke horúci nápoj a rozhovory s priateľmi  padnú vždy dobre. To je to, čo dodáva teplo a radosť zo života. Často je to viac, ako prekvapenie pod vianočným stromčekom, lebo aj tu platí, že podstatou Vianoc je láska.

Aj tento krát pritiahli vianočné trhy v Čadci do mesta atmosféru spoločenstva. Svojim rozsahom možno nekonkurujú podujatiam vo väčších mestách, nálada je však neopakovateľná.

Palárikovo námestie je  v Čadci výnimočným  miestom.  Po požiari Palárikovho domu zostalo na dlho zhoreniskom. Roky sa lokalita nemenila, nazývali ju hanbou mesta.  Hrozilo,  že Čadca príde o historickú  a kultúrnu lokalitu – neprehliadnuteľnú v dejinách Kysúc.  Našťastie sa tak nestalo.

Dnes je lokalita pred Palárikovým  domom dva roky po rekonštrukcii.  Čadčania ju prijali. Z počiatku sa s ňou oboznamovali pomaly. Najväčšiu radosť mali asi deti, ktoré v lete radostne pobehovali okolo fontány. Rodičia sedeli na lavičkách a oddychovali. Námestie sa pomaly plnilo.

Vrcholom roka na námestí sú už po druhý krát Vianoce. Aj tento raz dokázali, že plocha pod bývalým Palárikovým domom patrí spoločenstvu Čadčanov, návštevníkom mesta, i náhodným okoloidúcim. Tam sa stretávajú, rozprávajú, trávia spolu príjemné chvíle. Našli si tam svoj domov i čadčianske vianočné trhy. Aj tento krát splnili svoj účel. Obchodníci našli svojich zákazníkov a zákazníci príjemné chvíle v  kruhu svojich známych a priateľov..

Už teraz sa v Čadci tešíme na tretí úspešný rok.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk