Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Vodiči a cestujúci pozor! Od soboty 16. Júla 2016 platia v Čadci nové pravidlá.

Publikované: 21. 07. 2016 14:30

Čadca sa konečne dočkala a poriadne si vydýchla. Dlho očakávaná a tak potrebná investícia do výstavby nového „horelického“ mosta je realitou. V sobotu, 16.7.2016 začal zhotoviteľ s búracími prácami na starom moste. Súčasťou tejto investície je aj zmena organizácie dopravy v Čadci. Plynulosť dopravy v meste zabezpečujú tieto obchádzkové trasy:

  • Prejazd cez železničné priecestie A. Hlinku – hlavná trasa
  • Cesta cez bukovský most s napojením na komunikáciu Bukov – Podzávoz (okolo uhoľných skladov). Platí pre autá do 3,5t, resp. výšky 2,2m.
  • Cesta u Capkov (iba záchranné zložky)

Tranzitná doprava je aj naďalej vedená po ceste I. triedy č. 11A cez tunel Horelica. V prípade uzavretia tunela, alebo dopranej nehody, bude kamiónová doprava odklonená mimo územia mesta Čadca.

Ako sa bude cestovať autobusmi?

SAD musela nevyhnutne pristúpiť k zrušeniu týchto zastávok:

  • Čadca, námestie (Žarec) – obojsmerne,
  • Čadca, Okrasa – obojsmerne,
  • Čadca, ul. Slobody, Tesco v smere na ZA.

Zrušenú zastávku Čadca – námestie (smer hl. stanica) nahradí nová pod názvom Čadca – železničná zastávka mesto. Lokalizovaná bude v priestore medzi priecestím a budovou SAD. Názov novej zastávky používajte už aj pri vyhľadávaní spojov cez internet, prípadne aplikácie. V smere na ZA sa bude využívať zastávka pri malom obchvate, oproti železničnej zastávke Čadca – mesto.

Cestujúci sa nemusia ničoho báť, ako uviedla SAD Žilina: „Dopravná obslužnosť ostane zachovaná, časy odchodov a príchodov autobusov sa nezmenia, rovnako výška cestovného bude bez zmeny“.

Prejazd cez železničné priecestie A. Hlinku

Dopravu na tomto úseku riadi svetelná signalizácia. Autá, ktoré prejdú priecestím smerom od Horelice, odbočujú povinne doprava, kde sa napoja na malý obchvat a následne na cestu I. triedy č. 11A. Doľava sa nedá odbočiť, v tomto smere je osadená zábrana. Zo Žarca sa dá dostať na malý obchvat ako doteraz s tým, že pred zábranou odbočujú vodiči na Kukučínovu ul.

Cesta od priecestia A. Hlinku vedúca na Horelicu je vedená ako hlavná cesta. Na tejto trase je povolená rýchlosť 30km/hod a vznikli tu viaceré nové priechody pre chodcov. Ich bezpečnosť je okrem iného zabezpečená jestvujúcimi chodníkmi a vznikli aj nové, týka sa to hlavne úseku od Okrasy smerom k NDS. Dopravným značením je upravené parkovanie áut popri ceste.

Úsilie mesta sa vyplatilo

Výber vhodných obchádzkových trás bol pomerne komplikovaný a predchádzali mu náročné rokovania s kompetentnými. Primátor, Milan Gura, počas tohto procesu neustále presadzoval riešenia, ktoré boli v prospech občanov nášho mesta a aby Čadca, počas 12 mesiacov výstavby nového mosta, bola zaťažená čo najmenej. „Som veľmi rád, že mnou presadzované riešenie ohľadom priecestia A. Hlinku bolo nakoniec úspešne zrealizované. Čo sa týka obchádzkových trás, myslím, že sú zvolené najlepšie riešenia v rámci bezpečnosti a plynulosti dopravy“. – povedal Milan Gura.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk