Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Výchovné koncerty ZUŠ na ul. M.R. Štefánika

Publikované: 05. 06. 2015 08:30

Už sa stalo tradíciou, že Základná umelecká škola na ul. M.R. Štefánika v Čadci na konci školského organizuje a realizuje sériu výchovných koncertov pre detí materských a základných škôl. Dňa 3. júna pedagógovia a žiaci ZUŠ vo svojej koncertnej sále privítali deti z Materskej školy  Janka Kráľa “Srdiečko”.

Počas koncertu detí sa zoznámili s rôznymi hudobnými nástrojmi, hru na ktorých predviedli žiaci hudobného odboru. Vypočuli si aj najstarší hudobný nástroj – spev. Žiaci tanečného odboru predviedli svoje choreografie.

Počas koncertu detí sa zoznámili pútavou formou nielen s hudobnými nástrojmi, ale aj  dozvedeli veľa zaujímavého zo sveta hudby. V závere koncertu deti sa zapojili do interpretácie ľudovej piesne, ktorú zaspievali v štýle polky, valčíka a pochodu a takouto hravou formou sa zoznámili s troma najdôležitejšími ,,veľrybami“ hudby.

Spolupráca základných umeleckých škôl a materských škôl je veľmi dôležitá, keďže práve predškolský vek je vhodným pre rozvoj hudobnosti dieťaťa. O tom, že koncert mal úspech hlavne u mladých divákov, svedčí aj záujem detí počas koncertu a ich spontánne zapájanie sa do  priebehu koncertu. Dúfame, že viaceré z týchto detí, budú pokračovať v objavovaní krásy hudby aj počas štúdia na základnej umeleckej škole.

Irina Školníková
foto Martina Šperková

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk