Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Výstavba diaľnice si vyžiadala v Čadci viaceré dopravné obmedzenia

Publikované: 07. 07. 2017 15:00

Výstavba D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec začína meniť dopravný život v meste.

Od začiatku výstavby spomínaného úseku ubehlo už niekoľko mesiacov. Po pomerne pokojnom období však prichádza najväčší stavebný ruch, ktorý výrazne ovplyvní život v meste.

K tomu všetkému situáciu ešte o to viac skomplikovalo otvorenie diaľničného úseku D3 Skalité – Svrčinovec, čo prispelo k totálnemu preťaženiu dopravy v Čadci.

Cez Bukovský most od 3. júla 2017 autom neprejdete

Ilustračný obrázok

Približne tri mesiace nebudú môcť vodiči využívať obchádzkovú trasu cez drevený most, tzv. „Belibridž“. Dôvodom uzávery je veľká oprava tohto mostného objektu, ktorá výrazne zvýši nosnosť mosta. Tento krok je potrebný, nakoľko most budú využívať stavebné mechanizmy a ťažké nákladné autá pri výstavbe diaľnice.

Zhotoviteľ zároveň prisľúbil, že chodci budú môcť aj naďalej prechádzať cez most, avšak v obmedzenom režime. Na prechod bude vyhradený úzky pás. Na určité obdobie sa počíta s úplnou uzáverou mosta.

Cestou ponad železnicu prejdú iba miestni

Ilustračný obrázok

Cesta vedúca okolo Drahošanky (ponad železnicu vyúsťuje v Bukove) je ďalší úsek, ktorý zasiahne výstavba diaľnice. Stáva sa súčasťou staveniska a prechádzať ňou môžu iba vodiči, ktorí majú v tejto lokalite trvalý pobyt a majú vybavený preukaz, ktorý ich oprávňuje na prejazd touto cestou.

Už onedlho sa situácia zlepší

Tieto zmeny spôsobili v meste niekoľko kilometrové kolóny vo všetkých smeroch. Situácia však nebude trvať dlho. Výborným impulzom pre dopravu v Čadci je dátum 13. júl 2017, kedy sa o 14.00 hodine slávnostne otvorí nový Horelický most.

Dovtedy prosíme všetkých vodičov o trpezlivosť, a zároveň im ďakujeme za pochopenie.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk