Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Výstavbu Horelického mosta nezastavili ani silné mrazy. Stavbári pokračujú v prácach aj počas zimy

Publikované: 27. 01. 2017 09:15

Dve tretiny oceľových konštrukcií už stojí na pilieroch budúceho nového mosta Horelica. Ani nízke mrazivé teploty nezabránil stavbárom, aby pokračovali vo svojej činnosti, aj keď  v obmedzenom režime. V priestoroch výstavby počuť pracovný ruch aj pri teplotách blížiacich sa k – 20 stupňov.

Mrazy však dávajú stavbárom jasne pocítiť ich limity a obmedzenia. Zvárať môžu napríklad len do -5 stupňov. Betónovanie sa rovnako vylučuje s nízkymi teplotami.  Ako nás informoval stavbyvedúci  Stanislav Palárik,  na ploche sa momentálne nachádza 20 stavbárov, čo je oproti bežnému stavebnému režimu menej o tretinu. V zimnom čase ide práca pomalšie, ale harmonogram sa napĺňa podľa plánu.

Horelicky most

Plán otvorenia – júl 2017

S výstavbou mosta začala dodávateľská firma v júni minulého roka. Búracie práce starého objektu trvali približne tri mesiace, postupne sa začali prelínať s prípravnými prácami na sanácii nových pilierov mostného objektu. Už v júli by mohli Čadčania prvýkrát prejsť po novom moste, ktorý jednoznačne pomôže plynulosti dopravy. Dôležité v celom príbehu výstavby sú obchádzkové trasy. Hlavná vedie cez železničné priecestie na ulici Andrea Hlinku. Využívajú ju predovšetkým tranzitné kamióny. Druhá trasa Bukov – Podzávoz je určená autám do 3,5 tony. Tretia obchádzka slúži hlavne záchranných zložkám. Je to cesta do Capkov.

Ďalšia výborná správa: Stavba obchvatu Bukov – Svrčinovec otvorená

Systémovo a komplexne rieši situáciu až výstavba diaľnice D3 na úseku Bukov – Svrčinovec.  Základný kameň tejto stavby poklepali predstavitelia štátu a samosprávy pred pár dňami v utorok 24. januára 2017.

Milan Gura:  „Konkrétne riešenia dopravných pomerov v našom meste sú jednoznačne prioritou radnice.  Uvedomujem si, aká dôležité je definitívna koncovka tohto problému pre  Čadčanov, ktorí sú pod neúmerným tlakom dopravnej situácie v meste. Som preto hrdý na to, že sa nám podarilo vytvoriť patričný tlak na inštitúcie štátu, ktoré nás začali brať vážne a dotiahli sme dôležité rozhodnutia do konca. Most pokračuje úspešne vo výstavbe, v týchto dňoch sme poklepávali základný kameň na výstavbe diaľnice. Želám si už len trpezlivosť, aby výstavba oboch projektov dospela od úspešného konca.“

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk