Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Výtlkov v Čadci je po zime menej ako minulé roky. Mesto začalo s ich opravami

Publikované: 30. 04. 2018 12:00

Radnica chystá veľkú rekonštrukciu ciest v meste. Vedenie samosprávy uspelo v súťaži o európske zdroje a pripravuje zásadnú opravu komunikácii. V týchto dňoch prebieha verejná súťaž na dodávateľa, zatiaľ ale ešte nie je známe, ako dlho bude výberový proces trvať a kedy presne bude môcť mesto s komplexnými opravami začať.

A keďže radnica nechce nechať miestnych vodičov napospas dôsledkom zimy - cestným výtlkom, v týchto dňoch rozbehli pracovníci Mestského podniku Čadca opravy komunikácii - hovorovo, pustili sa do takzvaných „výspravok ciest.“

„Začali sme Žarcom, na rade je centrum mesta, potom Kyčerka a prímestské časti,“ hovorí šéf Mestského podniku Čadca Peter Lariš. „ Nechceme zbytočne čakať, naopak cesty treba urobiť čím skôr. Je to v záujme nás všetkých, keďže asi niet rodiny, ktorá by dnes nemala auto. Máme vlastný stroj, s ktorým vieme opraviť menšie deformácie,“ dodal šéf mestského podniku.
Faktom je, že vážnejšie sieťové rozpady musia ale počkať na celkovú rekonštrukciu. Takýchto poškodení nie je v Čadci málo. Dlhodobo nie sú mnohé úseky ciest v ideálnom stave a každým rokom dostávajú poriadne zabrať.

Primátor Milan Gura: „Vedenie mesta si uvedomuje už dlhodobo neblahý stav mestských vozoviek, ktoré zápasia s modernizačným dlhom. Preto plánujeme komplexnú opravu ciest, ktorá je už na spadnutie. Rekonštrukciou vykryjeme obnovu práve tých komunikácii, ktoré sú koridormi v rámci medzinárodných úsekov. Vedenie radnice však zvažuje i ďalšie cesty financovania komplexnej opravy mestských komunikácii.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk