Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Vyzvi srdce k pohybu

Publikované: 11. 03. 2015 13:45

Malé deti majú radosť z pohybu, ale mnohí ľudia neskôr zabudnú, aké je príjemné behať, skákať, hrať sa s loptou, bicyklovať sa, plávať, lyžovať, tancovať ... alebo aspoň ísť na prechádzku. Nevedia si na to nájsť čas a myslia si, že si lepšie oddýchnu v kresle pred televízorom, alebo pri počítači. Ukáž svojim rodičom, starkým, tetám, ujom, strýčkom a strynám, babke a dedkovi, dospelým súrodencom, bratrancom, sesterniciam, švagrom, švagrinám, rodinným priateľom a ďalším dospelým, ktorých ľúbiš a na ktorých zdraví ti záleží, ako možno využiť voľný čas veselými pohybovými hrami, rekreačným športom, zábavným cvičením, objavnými turistickými výpravami, pretekmi v netradičných disciplínach...

Nahovor svojich dospelákov, aby sa zúčastnili súťaže VYZVI SRDCE K POHYBU, ktorú pripravili Regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ) pre zlepšenie ich zdravia! Účastnícke listy a informácie o súťaži nájdeš na všetkých RÚVZ, alebo na www.vzbb.sk.

Účastník do kalendárovej tabuľky na účastníckom liste zapíše v ten deň, keď mal pohyb, do riadku, kde je uvedená jeho pohybová aktivita, počet minút, koľko sa jej venoval. Koncom týždňa zapíše do tabuľky, koľko váži – aby videl, ako sa pohyb odrazil na jeho hmotnosti. Vieme, že svaly majú vyššiu hustotu ako tuk, preto nemusí tučného človeka malý nárast hmotnosti znepokojiť – dôležité je, že pravidelným cvičením sa zloženie tela zoptimalizuje a aktívne svalstvo pomáha neskôr tučným schudnúť a chudým spevnieť.

Záznamy nám ukážu, ako účastníkom súťaže pohybová aktivita pomáha. Aby mohol byť účastník zaradený do žrebovania, musí sa aspoň počas 4 za sebou nasledujúcich týždňov v čase od 23.3. do 14.6.2015 venovať pohybu 210 a viac minút týždenne tak, aby mal pohyb najmenej 4 dni v každom týždni. No a samozrejme, nesmie zabudnúť po skončení svojej účasti v súťaži doručiť vyplnený účastnícky list na Regionálny úrad verejného zdravotníctva. Každý účastník súťaže musí mať dospelého svedka a môže mať jedného detského podporovateľa vo veku 7-18 rokov. Ako podporovateľ súťaže sa dostaneš do žrebovania toľkokrát, koľko získaš účastníkov spĺňajúcich podmienky. Aj ty však nejaké podmienky musíš splniť:

1. Zorganizuj pre dospelého účastníka súťaže, ktorého podporuješ, aspoň 3 podujatia spojené s pohybom. Ak podporuješ viacerých účastníkov, aktivity môžu byť spoločné. Nezabudni sa na nich tiež aktívne zúčastniť a napísať o tom pár riadkov!

2. Kontroluj, či tvoj dospelák riadne vyplňuje svoj účastnícky list a či je dosť aktívny.

3. Po skončení účasti v súťaži prilož k jeho účastníckeho listu svoj záznam o aktivitách, ktoré ste absolvovali spolu z tvojej iniciatívy a dohliadni, aby sa papiere dostali na Regionálny úrad verejného zdravotníctva vo vašom okresnom meste, alebo na RUVZ, Cesta k nemocnici 1, 975 56 Banská Bystrica.

Prílohy na stiahnutie

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk