Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Zasudnutie mestského zastupiteľstva - 6.11.2014

Publikované: 11. 11. 2014 14:30

Primátor a poslanci využili zmenu zákona a okamžite konali. Znížili poplatky za smeti.

Čadčiansky primátor a poslanci prijali v zhode na mestskom zastupiteľstve VZN, ktoré umožňuje znížiť poplatok za zvoz komunálného odpadu. Tieto opatrenia na zlepšenie situácie iste obyvatelia mesta privítajú. V zostave zastupiteľstva, ktorú si občania zvolili pred štyrmi rokmi, rokovali posledný krát. Ďalšie zasadnutie bude už v novom zložení.  Jedna z príjemných schválených zmien sa týka poplatkov za komunálny odpad.  Mnohým Čadčanom klesnú v tomto smere náklady, niektorým úplne odpadnú. Mesto sa rozhodlo odpustiť poplatky za smeti všetkým tým, ktorí sú viac ako 90 dní v roku preukázateľne mimo Čadce.  Výrazné zníženie poplatkov sa dotkne ľudí v hmotnej núdzi, ťažko zdravotne postihnutých a obyvateľov starších ako 62 rokov.  Rozhodnutím poslancov  sa po novom znižuje i cena všetkým platiteľom za smeti (fyzickým osobám) a to z 10,9 Eur (za osobu a rok) na 9,9 Eur. Návrh umožňuje novela zákona o miestnych daniach a poplatkoch, ktorý je v platnosti od 1.11.2014.  Mestá a obce doteraz nemohli udeľovať žiadne zľavy v tomto smere.

Dom kultúry v Čadci má novú šéfku

Na návrh primátora ju do funkcie schválili mestskí poslanci. Ľubica Kullová pracovala v minulosti ako riaditeľka Kysuckého múzea. S riadením kultúrnej organizácie má skúsenosti. Nová riaditeľka nastupuje do vedenia Domu kultúry potom, čo Anna Straková, doterajšia šéfka, podľahla ťažkej chorobe.  Za jej pôsobenia sa spolu s vedením mesta podarilo veľa úspešných projektov, patrí k nim i posledná rekonštrukcia kinosály, v ktorej kompletne vymenili staré sedadlá za nové a pohodlnejšie, digitalizácia kina, či kompletná obnova osvetlenia. Bolo v havarijnom stave a hrozilo, že štátne orgány Dom kultúry zatvoria.

Mesto hospodárilo s rozumom a zodpovedne, zhodnotili v mestskom parlamente

Posledné rokovanie zastupiteľstva pred novými komunálnymi voľbami využili viacerí poslanci na hodnotenie volebného obdobia a práce vedenia mesta. Ocenili prístup radnice v hospodárení, ktorého výsledkom za štyri roky je pokles zadlženosti Čadce, množstvo drobných i veľkých investícií, vytvorenie pozitívnej pracovnej klímy a ochota pracovníkov úradu a poslancov riešiť problémy v prospech ľudí. Mesto bolo pred štyrmi rokmi na pokraji nútenej správy, s financiami mestskej kasy sa hazardovalo a to už dnes neplatí. Všetky ukazovatele hovoria, že kondícia Čadce sa zlepšila, mesto sa rozvíja. Spoločne sa na tom zhodli poslanci Martin Klimek, Peter Glasnák, Vladimír Hruška a Mária Blendovská. Poslanci poukázali i na prístup mestského podniku služieb, ktorý  pod vedením  Petra Lariša odviedol podľa nich množstvo kvalitnej práce, pohotovo reagovalo na problémy a požiadavky občanov.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk