Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Zásluhou primátora Milana Guru je Športová hala Pratex vo vlastníctve Mesta Čadca

Publikované: 21. 04. 2011 10:44

V stredu 20. apríla 2011 sa uskutočnilo v športovej hale Pratex stretnutie predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára a primátora Mesta Čadca Milana Guru pri príležitosti symbolickej zámeny nehnuteľností. Mesto Čadca dostalo do vlastníctva od ŽSK športovú halu Pratex výmenou za pozemky pri Zariadení pre seniorov a DSS v Čadci na Žarci.

Obojstranná výmena je veľkým pozitívom pre obe samosprávy. Juraj Blanár vyjadril spokojnosť s ústretovosťou nového vedenia, nakoľko bývalé vedenie nebolo ochotné pristúpiť k výmene nehnuteľností a vyzdvihol fakt, že tým že ŽSK dostane do vlastníctva pozemky pri Zariadení pre seniorov a DSS v Čadci na Žarci, budú môcť využiť čerpanie fondov EÚ na rekonštrukciu zariadenia, čo prispeje ku skvalitneniu života seniorov. Milan Gura plánuje vlastníctvom športovej haly Pratex podporiť  nielen šport , ale i kultúrno-spoločenský život  v meste Čadca. Športová hala sa teda plánuje  využívať nielen športovcami- futbalistami, futsalistami, volejbalistami, hádzanármi, ale i na príležitostné organizovanie koncertov a kultúrno-spoločenských podujatí.

Bývalé vedenie Mesta Čadca teda neumožnilo skvalitnenie života seniorov,  ani neprispelo  k rozvoju športu a kultúrno-spoločenského života. Spokojnosť  s krokom súčasného vedenia vyjadril nielen predseda ŽSK Juraj Blanár, ale i prítomní zástupcovia športových klubov a členovia Komisie športu pri MZ.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk