Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Zima je na ústupe, v Čadci sa upratuje!

Publikované: 19. 03. 2014 08:30

Už druhý týždeň vidieť na chodníkoch a mestských cestách pracovníkov s oranžovými vestami. Kúdele prachu, lopata a metla v ruke, tak spoznáte pracovnú čatu už na diaľku.

Mesto nasadilo do prvého jarného upratovania okolo 40 pracovníkov. Aj keď tohtoročná zima cestárov moc nepotrápila, zvyšky posypu na komunikáciách treba odpratať. V meste je zvýšená prašnosť, malé kamienky ničia podvozky áut.

Akciu vedie Mestský podnik služie Čadca, ktorý okrem ručného čistenia využíva i špeciálne zametacie stroje. Jedným z nich je auto Bobcat so špeciálnym príslušenstvom.

Na celom Slovensku bola zima veľmi slabá, náklady na zimnú údržbu po tohtoročnej sezóne nie sú veľké, aj keď tento rok uzavrie sezónu samozrejme až záver roka, teda november a december 2014.

Šéf Mestského podniku služieb Čadca Peter Lariš však jednoznačne konštatuje: „ Takú extrémnu zimu „bez zimy“ Kysuce asi ešte asi nemali.

Mestský podnik služieb Čadca sa sťažovať nemôže, vyhol sa stresu a vypätým momentom a výdatne ušetril. Menej materiálu, pracovníkov, subdodávok, menšie náklady na mzdy, pohonné látky. To poteší každého gazdu. V rámci zimnej údržby síce fungovala pohotovosť, výjazdy ale boli minimálne.

Autá vyrazili do ulíc asi 5 - krát. Kritické boli tri dni, keď bola silná poľadovica a počas krátkeho obdobia minuli sypače 60 ton posypu. Až na túto výnimku bol v Čadci ale pokoj, hovorí šéf mestského podniku služieb.

Teraz sa zameriavame na čistenie mesta a prvé výsledky je už aj vidieť. Ľudia sú spokojní a to je pre nás dôležité, dodal Peter Lariš.

Ilustračné foto

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk