Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Zimná údržba v Čadci je za nami, na rade je čistenie verejných priestorov

Publikované: 05. 04. 2016 11:00

Mesto už začalo s čistením ulíc od posypového materiálu. Medzi prvými je Paláriková ulica a jej priľahlé cesty. Práce budú postupovať v závislosti od počasia, ale zdá sa, že slnečné dni aktivite prajú.

Na rad prichádzajú i opravy výtlkov. Po tejto zime je ich opäť naozaj dosť. Mesto zakúpilo špeciálny stroj, ktorý z časti rozväzuje pracovníkom mestského podnik v Čadci ruky. Môžu látať menšie diery na cestách aj mimo obdobia, keď príslušné firmy varia obaľovú asfaltovú zmes.

Opraviť takto môžu menšie diery v rozmere asi 1 m2. Nejde o klasický stroj na výrobu asfaltu, s ktorým dokáže mesto vykryť všetky opravy. Stroj slúži hlavne na zalátanie dier na frekventovaných častiach ciest, ktorých oprava neznesie odklad.

Stroj pracuje na princípe horúcich platní zohrievané plynom. Roztavia stavebnú hmotu umiestnenú vo výtlku a postupne zažehlia poškodené inkriminované miesto.

V Čadci teda začínajú s opravami na cestách v tom najhoršom stave. Do kompletnej opravy sa chcú pustiť až v sezóne, keď príslušné firmy začnú variť asfalt. Predpokladaný termín prác je máj.

Každý odberateľ je viazaný na minimálne odber okolo 30 ton zmesy denne.

„Keďže mesto nevie takéto množstvo za deň spracovať, musíme čakať na ďalších odberateľov, ktorý prichádzajú až si spustením stavebnej sezóny alebo s väčšími projektmi v okolí,“ vysvetľuje šéf Mestského podniku v Čadci Peter Lariš.

Pracovníci podniku majú výtlky v meste už zmapované. Pasportizáciu absolvovali spolu s miestnym odborom dopravy. Krízové poškodené miesta hlásia na úrad často aj občania.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk