Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Zimný pobyt pre mladých Toruńčanov sa vydaril

Publikované: 28. 02. 2012 13:28

V sobotu, 25. februára 2012 sme sa rozlúčili so skupinou mladých chlapcov a dievčat z nášho partnerského mesta Toruń, ktorí sa zúčastnili týždňového zimného pobytu Snow Camp spojeného s lyžiarskym výcvikom na Kysuciach. Pobyt realizovalo Mesto Čadca v rámci plánu spolupráce s mestom Toruń na obdobie 2011 – 2012 ako recipročné podujatie pre mladých za účelom vzájomného spoznávania sa obyvateľov oboch miest. Minulý rok v lete navštívila skupina mládeže z Čadce mesto Toruń a zúčastnila sa letného tábora zameraného najmä na poznávanie mesta a jeho okolia. V tomto roku sme zasa my privítali našich priateľov. A keďže pre Toruńčanov sú hory a zima vzácne a doma si ich veľmi neužijú, pripravili sme pre nich zimnú lyžovačku. Prevažná časť pobytu patrila teda lyžovaniu a jeho výcviku. Skupinu mladých tvorilo desať 11 – 13 ročných žiakov základnej športovej školy so zameraním na plávanie a hokej. Niektorí, najmä chlapci, už mali prvé „krôčky“ na lyžiach za sebou, ďalší si ich na Kysuciach vyskúšali po prvýkrát. V areáli Športcentra v Oščadnici sa im pod vedením našich inštruktorov darilo naozaj veľmi dobre. V závere týždňa všetci zvládli aj náročné zjazdovky v stredisku Snow Paradise na Veľkej Rači.

Počas pobytu sa jeho účastníci zoznámili aj s našim mestom a jeho históriou a pamiatkami, vyšantili sa na mestskej plavárni, navštívili neďalekú Žilinu a Rajeckú Lesnú, kde obdivovali unikátny Slovenský Betlehem. Ďalší voľný čas trávili deti pri spoločných hrách v interiéroch a vo welness centre penziónu Gájuz v Oščadnici, kde boli ubytovaní.

Pobyt našich poľských priateľov rámcovali aj srdečné prijatie primátorom Čadce Milanom Gurom a záverečná slávnostná večera, počas ktorej boli všetkým účastníkom udelené diplomy za absolvovanie lyžiarskeho výcviku a upomienkové darčeky. Nechýbala ani sladká bodka - veľká chutná torta.

Podujatie sa po celý čas nieslo vo vynikajúcej priateľskej atmosfére. Deti, ako aj ich pedagógovia, boli s pripraveným programom veľmi spokojní, v Čadci i na Kysuciach sa im páčilo. Spoznali ďalší kúsok sveta a my veríme, že sa k nám opäť v budúcnosti radi vrátia, resp. odporučia naše mesto a kraj na návštevu svojim blízkym a priateľom, čo je aj jedným z hlavných cieľov každej medzinárodnej partnerskej spolupráce.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk