Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Zo zasadnutia mestského zastupiteľstva 26.9.2013

Publikované: 30. 09. 2013 09:15

Počas Mestského zastupiteľstva Mesta Čadca zložil sľub nový poslanec

Mestské zastupiteľstvo Mesta Čadca na svojom zasadnutí dňa 26. septembra prijalo medzi seba nového poslanca. Po tom, čo sa poslaneckého mandátu vzdal Edo Gábriš, zložil na mestskom zastupiteľstve slávnostný sľub do rúk primátora Milana Guru poslanec Jozef Beleš z mestskej časti Horelica. Ako povedal, práca poslanca mu chýbala a je rád, že má možnosť opäť presadzovať potreby obyvateľov Horelice v mestskom zastupiteľstve. Na potreby tejto mestskej časti sa podľa neho vždy trocha zabúda. Jeho hlas bude v zastupiteľstve znieť hlasno v prospech záujmov týchto obyvateľov.

Čadca školy rušiť nebude

Dávne rozhodnutie z minulosti opäť potvrdili mestkí poslanci na poslednom rokovaní. Aj keď samospráva má stále menej a menej peňazí na financovanie základných a materských škôl, mesto sa rozhodlo šetriť iným spôsobom. Už tretí školský rok spája triedy a zväčšuje počet detí v triedach. Podľa vedúceho oddelenia školstva Mariana Fúrika k zlúčeniu pristúpili tento rok i na Základnej škole J.A. Komenského. Z dvoch druháckych tried vznikla jedna. Trieda má momentáne 26 detí. Triedy spájajú aj na iných školách. Zlučovanie nemá podľa Mariána Fúrika vždy dobrý ohlas u rodičov a pedagógov, je to však jediná možnosť, ako predísť rušeniu škôl a zároveň dosiahnuť šetrenie finančných prostriedkov.

O altánok na horelickom cintoríne sa bude starať Mestský podnik služieb Čadca

Prístrešok, ktorý slúži na poslednú rozlúčku rodiny so zosnulým, vybudovalo mesto za bývalého vedenia v nedostatočnej kvalite napriek vysokej približne 17-tisícovej investícii. Súčasné vedenie mesta do obnovy investovalo rovnakú hodnotu, aby objekt skultúrnilo a sprevádzkovalo. Poslanec Jozef Beleš vyjadril nespokojnosť, akým spôsobom bol prístrešok v minulosti vybudovaný z verejných zdrojov. Podľa neho boli použité neohobľované dosky, neošetrené ochrannou látkou, amatérsky zbité... Preto muselo súčasné vedenie objekt rekonštruovať a dobudovať za ďalšie mestské peniaze.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk