Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Zo zasadnutia Mestského zastupiteľstva Mesta Čadca - 27. júna 2013

Publikované: 28. 06. 2013 09:45

Plaváreň dostala sľúbené peniaze na prevádzku

Takmer 100 tisíc eur schválili poslanci pre ZZO Čadca ako prevádzkovateľovi bazéna. Finančná pomoc mala prísť už v roku 2012, ale mestu chýbali zdroje. Keby prišli skôr, podľa predsedu predstavenstva Eda Gábriša by spoločnosť hospodárila so ziskom.

Medzi obyvateľmi mesta a na sociálnych sieťach sa chýrili informácie, že čadčiansku plaváreň zatvoria. Radnica však dotáciu garantovala, čo potvrdilo posledné hlasovanie zastupiteľstva. Spoločnosť ZZO Čadca pravdepodobne čakajú zmeny. Uvažuje sa o tom, že plaváreň posunú do správy príspevkovej organizácie mesta. Zatiaľ však nie je nič definitívne.

Čadčianski poslanci nenechali Horelicu v štichu. Žiadajú pre ňu vybudovanie kanalizácie.

Ako jediná z lokalít na Kysuciach nebola doteraz zapracovaná do žiadneho projektu odkanalizovania. Nepočíta s ňou ani Vodárenské združenie Stredné Kysuce, ktoré by prirodzene z hľadiska geografickej polohy malo Horelicu do projektu zapracovať. Situáciu zachraňuje čadčianska radnica, ktorá sa chce pustiť do výstavby cez podporu európskej únie. Žiada o finančný grant vo výške viac ako 5 miliónov eur. Z vlastného vrecka dá mesto 260 tisíc Eur.

„Som rád, že poslanci podporili projekt. Mrzí ma, že boli odkanalizované Horné Kysuce, teraz sa pracuje na Dolných Kysuciach a nejakým zvláštnym spôsobom bola Horelica vyňatá z projektu Stredných Kysúc. My na to reagujeme a ideme do projektu ako mesto. Horeličania sú časťou Kysúc a zaslúžia si, aby mali rovnakí komfort ako my všetci,“ vyjadril sa primátor Milan Gura.

Prevádzky, ktoré chcú v Čadci obsluhovať zákazníkov aj v noci, musia požiadať o súhlas mesto

Poslanci prijali nové pravidlá, na základe ktorých môžu byť všetky krčmy a reštaurácie otvorené len do 22. hodiny. Mesto sa takto bráni neporiadku a hlučnej zábave, ktorá narušuje nočný pokoj v Čadci. Či bude môcť majiteľ prevádzkovať reštauráciu aj v noci, o tom rozhodne komisia menovaná primátorom. Pri udelení povolenia zohľadnia jej členovia doterajšiu skúsenosti s reštauráciou. Náčelník mestskej polície František Linet: „Začíname od nuly, všetci majú rovnakú štartovaciu plochu. Nie všetky prevádzky potrebujú mať otvorené aj v noci. Potrebovali sme vyriešiť problém hlučných prevádzok, najmä na sídliskách, odkiaľ chodia neustále sťažnosti. Máme v rukách nástroj, ktorý nám účinnejšie umožní brániť poriadok v meste a chrániť pohodu občanov.“

Mestské zastupiteľstvo prijalo i ďalšie nariadenie na ochranu poriadku. Týka sa podmienok pri organizovaní kultúrnych podujatí. Po novom sa môžu konať len do 24. hodiny. Na terasách reštaurácií bude môcť hrať hudba do 22. hodiny, aj to v obmedzenej forme, nesmie isť o žiadne organizované kultúrne vystúpenia.

Mesto opäť investuje do Domu kultúry v Čadci

Ide o 30 tisíc eur, ktoré sa radnica rozhodla v ťažkých finančných časoch vložiť do renovácie tamojšieho núdzového osvetlenia. Bolo v havarijnom stave a ohrozovalo zdravie a životy zamestnancov. Skonštatovali to štátne kontrolné orgány. Podľa Anny Strakovej, riaditeľky Domu kultúry v Čadci, okamžité zatvorenie domu kultúry sa im podarilo odvrátiť len so záväzkom, že začnú s okamžitou rekonštrukciou. Vyžiadali si ju štátne orgány. Núdzové osvetlenie zariadenia obnovujú napriek tomu, že prešlo generálnou opravou v roku 2009. Podľa Anny Strakovej, Čadca vtedy zaplatila za opravy pol milióna slovenských korún.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk