Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Zvýšime bezpečnosť chodcov!

Publikované: 17. 10. 2018 08:51

Zvýšime bezpečnosť chodcov!

Mesto Čadca bolo úspešné v dvoch projektoch na zvýšenie bezpečnosti chodcov. Za finančnej podpory ČSOB  nadácie - Pozor! Zebra na ceste v týchto dňoch pribudnú moderné priechody pre chodcov. Mesto do nich zabuduje svietiace LED gombíky umiestnené vo vozovke. Radnica tak aplikuje v meste jedno z najefektívnejších riešení, ktoré zvyšujú bezpečnosť na priechodoch.

Osemtisícový grant pomôže nasvietiť prechody pre chodcov

Radnica na realizáciu projektu vybrala dve rôzne lokality. Prvou z nich je prechod pre chodcov na Ulici Okružnej (pri obchodnom dome Lidl), kde budú nasvietené 3 prechody. Ďalšou lokalitou je prechod pre chodcov v bezprostrednej blízkosti ZŠ s MŠ Čadca – Podzávoz.

Ing. Milan Gura: “Osobne mám veľkú radosť z projektu pri ZŠ s MŠ Podzávoz. Túto lokalitu sme vybrali práve pre jej nebezpečnú lokalitu. Škola sa nachádza na frekventovanom dopravnom úseku. Ide o úsek častých dopravných nehôd, ranných zápch a miesto realizácie stavby diaľnice D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec. Aby boli naše deti v bezpečí, v rámci spoločnej investície Žilinského samosprávneho kraja a mesta Čadca budúci rok v danej lokalite vybudujeme nový chodník, ktorý prispeje k zvýšeniu bezpečnosti účastníkov cestnej premávky.„

Logo ČSOB nadácia

Pribudnú moderné priechody pre chodcov. Mesto do nich zabuduje svietiace dopravné gombíky s detektormi chodcov. Radnica tak aplikuje v meste jedno z najefektívnejších riešení, ktoré zvyšujú bezpečnosť na priechodoch.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk