Súhlasím

11 medailových umiestnení pre plavcov PK Žabka

Publikované: 28. 03. 2013 10:00

V sobotu 16.3. 2013 sa začalo prvé kolo Severoslovenskej ligy v plávaní v Aquarelaxe Dolný Kubín. Preteky reprezentovali aj plavci z plaveckého klubu Žabka Čadca. Našim plavcom sa veľmi darilo a až 11 sa podarilo postaviť na stupeň víťazov. Najviac medailových umiestnení získal náš najlepší plavec Patrik Šabík. 1. miesto získal v disciplíne 50 m prsia s časom 43.84. Tri 2. miesta si vyplával v disiplínach 50 m motýlik s časom 41.33, 50 m znak s časom 40.28 a 50 m voľný spôsob s časom 34.33. Aj na 100 m polohový pretek sa mu medzi veľkou konkurenciou darilo a vybojoval si 3. miesto s časom 1:28.00. Výborným umiestnením prekvapil aj plavec Dávid Klieštik, ktorý si na 50 m motýlik s časom 43.74 vybojoval 3. miesto a v disciplíne 100 m motýlik s časom 1:46.85 4. miesto. Výborne sa obsadil aj na 200 m prsia, kde s časom 4:03.37 sa umiestnil na 7. mieste. Ďalší plavec, ktorý prekvapujúco reprezentoval plavecký klub bol Martin Kajánek, ktorý na 50 m prsia s časom 47.66 získal 4. miesto a v disciplíne 200 m prsia si vyplával výborné 8. miesto. Do prvej desiatky sa podarilo dostať aj ďalším našim plavcom, ktorí takisto svojimi časmi získali výborné umiestnenia. Samuel Kuka, ktorý v disciplíne 50 m voľný spôsob s časom 37.26 získal 10. miesto, Adam Tomala v disciplíne 50 m znak s časom 48.91 12. miesto a Šumský Samuel si vyplával dve 10. miesta v disciplínach 50 m voľný spôsob s časom 55.91 a 50 m znak s časom 1:10.30.  Aj naše plavkyne svojimi výsledkami prekvapili. Výborne sa umiestnila Karolína Kašubová, ktorá si vo svojej obľúbenej disciplíne 200 m prsia s časom 3:43.65 vyplávala 3. miesto. K tomu pridala dve 4. miesta, a to z disciplín 50 m prsia s časom 51.35 a 50 m motýlik s časom 55.30. V disciplíne 100 m polohový pretek s časom 1:50.94 získala 10. miesto. Veľmi výborným výsledkom sa môže pýšiť aj naša plavkyňa Julia Tomanová, ktorá získala dve 2. miesta v disciplínach 50 m motýlik s časom 44.30 a 100 m motýlik s časom 1:45.22 Na 200 m prsia sa jej tiež podarilo s časom 3:53.72 umiestniť do prvej desiatky. Do prvej destiatky sa prebojovali aj plavkyne Lucia Hodás – Paverová, ktorá na 200 m prsia s časom 3:45.69 si vyplávala 6 miesto, k tomu ešte pridala dve 8. miesta, a to v disciplíne 50 m znak s časom 47.78 a 50 m prsia s časom 47.92, Lea Čimborová, ktorá v disciplíne 200 m polohový pretek s časom 3:35.21 získala 6 miesto, v 50 znak s časom 46.72 7. miesto a dve 9. miesta v disciplínach 50 m prsia s časom 48.32 a 100 m polohový pretek s časom 1:40.45. Júlia Minarovičová obsadila tiež krásne 5. miesto v disciplíne 50 m motýlik s časom 42.31a Alexandra Mináriková 6. miesto s časom 42.50 v tej istej disciplíne. Našej plavkyni Sarah Labákovej sa podarilo obsadiť 9. miesto na 200 m polohový pretek s časom 3:31.06 a 10. miesto  na 50 m motýlik s časom. Výborne umiestnenie sa podarilo dosiahnuť aj Anike Demanovej  v disciplíne 50 m prsia, kde s časom 47.84 obsadila 7. miesto. Plavkyni Anete Kašubovej sa medzi veľkou konkurenciou tiež podarilo presadiť medzi 25 najlepších plavcov.

Plavci PK Žabka

Na štart sa prvýkrát postavili naše plavecké nádeje, ktoré tiež zabojovali a získali medailové umiestnenia. Najmladší plavec Daniel Hodás – Pauer získal 1. miesto v disciplíne 50 m voľný spôsob s časom 1:11.92. Druhý nádejný plavec Michal Tomala si vybojoval dve krásne 7. miesta, a to v disciplíne 50 znak s časom 1:10.30 a v disciplíne 50 m voľný spôsob s časom 1:16.51. Výborným výsledkom prekvapil začínajúci plavec Martin Fonš, ktorý v disciplíne 50 m voľný spôsob s časom 58.11 získal 4. miesto. Medzi nováčikov, ktorí prvýkrát nastúpili na štart patrili aj Dávid Piško a Matej Slivka. Z najmladších plavkýň sa najlepšie umiestnila Miriam Pavlišinová, ktorá v disciplíne 50 m znak s časom 1:11.72 získala 1. miesto. Na štart sa prvýkrát postavli aj Martina Poláčková, Milota Pišteková, Karla Mészárosová, Michaela Kuljovská, Klára Ligáčová. Našim plavcom srdečne blahoželáme a prajeme im veľa síl do ďalších plaveckých pretekov.