Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Čadca odmenila najlepších športovcov za rok 2012

Publikované: 28. 01. 2013 09:30

Stáva sa dobrým a pekným zvykom, že Čadca si svojich športovcov uctí spôsobom, ktorý cene Športovec roka dodáva vážnosť i motivuje. Už po druhýkrát zaznel potlesk najlepším čadčianskym športovcom v rámci Reprezentačného plesu a práve jeho úvod vyplnilo defilé úspešných  „dospelákov“ i nádejných mládežníkov. A bolo na čo pozerať, spoznávať a vnímať, koľké kluby a športovci robia výborné meno a reklamu nielen nášmu mestu, kysuckému regiónu, ale v mnohých prípadoch aj celému Slovensku!

V zaplnenej estrádnej sále Domu kultúry sa v sobotu 19. Januára 2013 predstavilo a z rúk primátora mesta Milana Guru, jeho manželky Evy a vedúceho oddelenia školstva, kultúry, mládeže a športu Marián Fúrika prevzalo plaketu a pamätný diplom celkovo 35 športovcov v piatich kategóriách. Športovci, ktorých postupne a vždy s krátkou charakteristikou na pódium pozýval predseda komisie mládeže a športu a jeden z organizátorov plesu Eduard Gábriš, získali v rámci Športovca roka 2012 cenu Za úspešnú reprezentáciu mesta a v kategóriách, kde bolo vyhlásené aj poradie, boli ocenení 1. až 3. miestom. Slávnostnú atmosféru dotvoril spevom Jozef Pavlusík, športovú okorenili vystúpením mladí karatisti z oddielu ŠKP Čadca, v plesovom programe vystúpil aj Patrik Voštenák, 4-násobný majster SR, vicemajster sveta i majster Európy v elektro-booggie, zatancovala skupina Magic flash, zaspievala ľudová hudba Kysučanu, nechýbal tradičný turnaj v stolnom tenise, tešiaci sa veľkému záujmu, no a o vynikajúcu zábavu trvajúcu do skorých ranných hodín sa postaral Štefan Maták so skupinu CROWN BAND.

Športovci roka 2012

Na základe nominácií klubov mesto Čadca na návrh Komisie mládeže a športu ocenilo za rok 2012 týchto športovcov a športové kluby:

Mládež, jednotlivci

1. Marek Pončka ŠKP Čadca - oddiel karate, 2. Marián Zemaník a Jozef Petrulák TJ Lokomotíva Čadca - oddiel saní, 3. Samuel Cyprich MSK Čadca, Kristián Michalec Karate klub ZZO Čadca, Matúš Hudec ŠKP Čadca - oddiel karate, za reprezentáciu mesta bez poradia: Andrej Štrba FK Čadca - st. žiaci U15, Jozef Straka TJ Slávia Caissa Čadca, Adriána Cisariková MSK Čadca a Marián Maják obaja MSK Čadca, Patrik Šabík Žabka Čadca, Pavol Prívara HBK Čadca, Lucia Poláčková TJ Lokomotíva Čadca - oddiel volejbalu, Simona Kaňová a Damián Cesnek obaja ŠKP Čadca - oddiel biatlonu.

Mládež, kolektívy

1. ŠKP Čadca - oddiel karate, družstvo starších žiakov, 2. MSK Čadca, družstvo mladších žiakov, TJ Lokomotíva Čadca - oddiel volejbalu, staršie žiačky, 3. FK Čadca - starší žiaci U15.

Seniori, jednotlivci za reprezentáciu mesta bez poradia

Ladislav Sventek ŠKP Čadca – oddiel atletiky, Pavel Petráš MSK Čadca, Peter Tichý ŠKP Čadca - oddiel atletiky, Jozef Ninis TJ Lokomotíva Čadca - oddiel saní, Marián Jurčík TJ Slávia Caissa Čadca, Tomáš Kubica FK Čadca, Ján Jurčík KKM Čadca.

Seniori, kolektívy

1.MSK Čadca, 2. TJ Slávia Caissa Čadca, 3. FK Čadca.

Cena Trénera

Stanislav Hulita - sánkovanie, Za dlhoročný rozvoj športu a úspešné trénerstvo.

Špeciálne ceny

Hádzanársky krúžok žiakov a žiačok pod vedením Majky Hrudalovej – Cena za oživenie a rozvíjanie mládežníckej hádzanej, BVC Čadca – Cena za rozvíjanie beach volejbalu a organizovanie podujatí, KBL Čadca  - Cena za rozvíjanie basketbalu, Ceny za športové výkony neregistrovaných hráčov a súťaží: Juraj Pecár (KBL), Ivetá Korená a Janka Šimanicová, Ján Masný a Robert Šotkovský (BVC Čadca).

Povedali o podujatí

Peter Baník, bývalí úspešný čadčiansky futbalista, ktorí spoločne so svojím vnukom Matúškom odovzdával Cenu pre tretí najúspešnejší kolektív seniorov: „Bol som prvýkrát na tomto podujatí a nečakal som, že naši športovci budú oceňovaní v takej slávnostnej a peknej atmosfére. Určite si to zaslúžia, prajem im to, pretože aj takýmto spôsobom sa dostávajú do povedomia. Pre starších je to ocenenie na úrovni, pre mladých krásna motivácia.“

Marián Kapusta, prezident MSK Čadca: „Napriek neľahkej ekonomickej situácií malo oceňovanie výbornú úroveň, stretli sa tu mnohí športovci, zástupcovia rôznych klubov, bola to príjemná možnosť lepšie sa spoznať, pozhovárať sa. Za stolných tenistov môžem povedať, že sme sa výborne zabavili a ocenenia pre náš klub i jednotlivcov si vážime a určite nás zaväzujú do ďalšej práce.“

Helena Grambličková, predsedníčka TJ Lokomotíva Čadca: „Ocenenie naj športovec roka je pre nás verejné ocenenie za dobre vykonanú prácu, ktorú naši športovci dosiahli nie len vlastným športovým výkonom, ale aj vďaka pomoci mnohých "dobrých anjelov". Čo ďalej? Stále zas a znova vytvárať podmienky ďalším deťom, aby mohli rozvinúť svoje športové schopnosti a aby pocítili radosť zo zdolávania cieľov.“

Jaroslav Marťák, zástupca Karate Klubu ZZO Čadca: „Verím, že komisia vybrala a vyhodnotila to najlepšie, čo v Čadci máme. Keď si pozrieme ocenených športovcova športové kluby, vidíme, že ponuka športov je naozaj rôznorodá a bohatá. Ocenili sa aj nové začínajúce kluby alebo združenia, ktoré nepôsobia v celoštátnych súťažiach. Je to pre nich impulz, že si ich mesto všimlo, a je len na nich, ako sa šance zhostia, či budú mať vyššie ambície. V meste máme kluby, ktoré dokážu ponúknuť športový servis vo výkonnostnom športe, mesto im pomáha, ako najlepšie vie. Moje poďakovanie patrí aj Edovi Gábrišovi, ktorý sa opäť zhostil prípravy a realizácie oceňovania naj športovcov nášho mesta.“

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk