Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Deň športu a kultúry detí a mládeže mesta Čadca

Publikované: 03. 06. 2011 09:16

Šport ako prostriedok zdraviu prospešnej telesnej aktivity má väčší vplyv, než ktorýkoľvek iný druh spoločenskej činnosti. Hodnoty, ktoré šport sprostredkúva, pomáhajú rozvoju vedomostí, motivácie, zručností a stimulujú osobné úsilie. Čas, ktorý deti a mládež strávia pri športe, je všestranne pozitívne strávený a mal by byť čo najväčší.

Táto skutočnosť inšpirovala i mesto Čadca, ktoré pri príležitosti Dňa deti 1. júna usporiadalo už VII. ročník  Dňa športu a kultúry detí a mládeže mesta Čadca. Do športových disciplín – ľahká atletika, trojboj, basketbal, volejbal, florbal, futbal , vybíjaná boli zapojené všetky základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. Do športového zápolenia sa zapojili i materské školy na území mesta, ktoré usporiadali už 3. ročník detskej olympiády . Deti predškolského veku súťažili v disciplínach – šprint na 20 m, hod tenisovou loptičkou do diaľky z miesta, skákanie vo vreci, triafanie plechoviek, beh s fúrikom, lezenie strachovým vrecom. Športových disciplín sa zúčastnilo 698 detí a žiakov. Všetky športové disciplíny prebehli fair play.

Najlepší športovci a najlepšie športové družstva z jednotlivých škôl prevzali z rúk primátora mesta Ing. Milana Guru, vedúceho oddelenia školstva, mládeže a športu Mgr. Mariana Fúrika a vedúceho referátu mládeže a športu Mgr. Mariána Kráľa diplomy, poháre, medaile a deti materských škôl i sladkosť.

Súbežne so športovým zápolením bol pripravený i bohatý kultúrny program. Program pripravili - ZUŠ J.Potočára, ZUŠ M.R.Štefánika, CVČ a KIC Čadca.

Výsledky podujatia nájdete vo výsledkovej listine v prílohe na stiahnutie vo formáte pdf.

Prílohy na stiahnutie

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk