Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Deň športu a kultúry detí a mládeže mesta Čadca

Publikované: 03. 06. 2011 09:16

Šport ako prostriedok zdraviu prospešnej telesnej aktivity má väčší vplyv, než ktorýkoľvek iný druh spoločenskej činnosti. Hodnoty, ktoré šport sprostredkúva, pomáhajú rozvoju vedomostí, motivácie, zručností a stimulujú osobné úsilie. Čas, ktorý deti a mládež strávia pri športe, je všestranne pozitívne strávený a mal by byť čo najväčší.

Táto skutočnosť inšpirovala i mesto Čadca, ktoré pri príležitosti Dňa deti 1. júna usporiadalo už VII. ročník  Dňa športu a kultúry detí a mládeže mesta Čadca. Do športových disciplín – ľahká atletika, trojboj, basketbal, volejbal, florbal, futbal , vybíjaná boli zapojené všetky základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. Do športového zápolenia sa zapojili i materské školy na území mesta, ktoré usporiadali už 3. ročník detskej olympiády . Deti predškolského veku súťažili v disciplínach – šprint na 20 m, hod tenisovou loptičkou do diaľky z miesta, skákanie vo vreci, triafanie plechoviek, beh s fúrikom, lezenie strachovým vrecom. Športových disciplín sa zúčastnilo 698 detí a žiakov. Všetky športové disciplíny prebehli fair play.

Najlepší športovci a najlepšie športové družstva z jednotlivých škôl prevzali z rúk primátora mesta Ing. Milana Guru, vedúceho oddelenia školstva, mládeže a športu Mgr. Mariana Fúrika a vedúceho referátu mládeže a športu Mgr. Mariána Kráľa diplomy, poháre, medaile a deti materských škôl i sladkosť.

Súbežne so športovým zápolením bol pripravený i bohatý kultúrny program. Program pripravili - ZUŠ J.Potočára, ZUŠ M.R.Štefánika, CVČ a KIC Čadca.

Výsledky podujatia nájdete vo výsledkovej listine v prílohe na stiahnutie vo formáte pdf.

Prílohy na stiahnutie

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk