Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Dramatické ženské aj mužské finále

Publikované: 30. 06. 2011 08:23

Na treťom turnaji série ARM-ZA GSB Tour 2011 amatérskych hráčov plážového volejbalu sa aj napriek nie ideálnemu počasiu zúčastnilo spolu 20 dvojíc. Tie už od skorého rána zvádzali súboje v základných skupinách, z ktorých do semifinálovej u žien postupovali tri a u mužov dve dvojice. Okolo obeda síce na polhodinku pokropili piesok dažďové kvapky, ale ani to neodradilo hráčov ukázať všetko svoje volejbalové umenie, a turnaj sa nakoniec odohral presne podľa naplánovaného scenára aj so zápasmi o tretie miesto a finále.

Bronz si vybojovali domáce hráčky Kristína Pavlíková- Simona Smičíková resp. Bystričania Miro Ondrejka- Marián Vook. Ženské finále bolo záležitosťou Čadčianskych dvojíc Iveta Korená- Janka Šimanicová a Monika Palárcová-Ivana Jurištová. Po nesmierne napínavom súboji sa nakoniec z víťazstva tešili Iveta s Jankou, keď premenili až svoj tretí mečbal a zvíťazili 23:21. U mužov zachraňovali česť domácich súčasní lídri celkového hodnotenia Róbert Šotkovský- Janči Masný, ktorí chceli vo finále vrátiť porážku zo skupiny Žilinčanom Michalovi Gréčovi s Michalom Nociarom. Celý zápas to aj vyzeralo, že sa im to podarí a po tretí krát za sebou získajú zlato, ale presvedčili sa o tom, aký vie byť šport nevyspytateľný, keď  im nestačilo ani vedenie 20:16 a séria štyroch mečbalov na to, aby zvíťazili, a po výsledku 20:22 obsadili druhé miesto. „Sám som prekvapený, že aj napriek zlej predpovedi počasia sa dnešného turnaja zúčastnilo až 20 dvojíc zo Žiliny, D.Kubína, Trstenej, B.Bystrice, Turzovky a Čadce. Nakoniec to s tým počasím nebolo až také zlé, a tak sme mohli vidieť plážový volejbal naozaj vysokej úrovne. Mali sme tu opäť nové dvojice, z ktorých ma príjemne prekvapili zverenkyne trénera Petra Grambličku Monika Jurišová  a Lucia Poláčková, ktoré hrali prvý krát na piesku a hneď obsadili skvelé 4. miesto! Už nás čaká len záverečný turnaj celej série, ktorý bude 9. júla 2011, ktorý rozhodne o tom, kto sa prebojuje do toho finálového 29. a 30. júla 2011 na Matičnom námestí. Ešte pred tým by som chcel všetkých pozvať na takú oddychovku, ktorou bude turnaj dvojíc v badmintone na piesku v utorok 5. júla 2011“ dodal Ján Masný, hlavný organizátor série.

Na treťom turnaji série ARM-ZA GSB Tour 2011 amatérskych hráčov plážového volejbalu sa aj napriek nie ideálnemu počasiu zúčastnilo spolu 20 dvojíc. Tie už od skorého rána zvádzali súboje v základných skupinách, z ktorých do semifinálovej u žien postupovali tri a u mužov dve dvojice. Okolo obeda síce na polhodinku pokropili piesok dažďové kvapky, ale ani to neodradilo hráčov ukázať všetko svoje volejbalové umenie, a turnaj sa nakoniec odohral presne podľa naplánovaného scenára aj so zápasmi o tretie miesto a finále. Bronz si vybojovali domáce hráčky Kristína Pavlíková- Simona Smičíková resp. Bystričania Miro Ondrejka- Marián Vook. Ženské finále bolo záležitosťou Čadčianskych dvojíc Iveta Korená- Janka Šimanicová a Monika Palárcová-Ivana Jurištová. Po nesmierne napínavom súboji sa nakoniec z víťazstva tešili Iveta s Jankou, keď premenili až svoj tretí mečbal a zvíťazili 23:21. U mužov zachraňovali česť domácich súčasní lídri celkového hodnotenia Róbert Šotkovský- Janči Masný, ktorí chceli vo finále vrátiť porážku zo skupiny Žilinčanom Michalovi Gréčovi s Michalom Nociarom. Celý zápas to aj vyzeralo, že sa im to podarí a po tretí krát za sebou získajú zlato, ale presvedčili sa o tom, aký vie byť šport nevyspytateľný, keď  im nestačilo ani vedenie 20:16 a séria štyroch mečbalov na to, aby zvíťazili, a po výsledku 20:22 obsadili druhé miesto. „Sám som prekvapený, že aj napriek zlej predpovedi počasia sa dnešného turnaja zúčastnilo až 20 dvojíc zo Žiliny, D.Kubína, Trstenej, B.Bystrice, Turzovky a Čadce.

Nakoniec to s tým počasím nebolo až také zlé, a tak sme mohli vidieť plážový volejbal naozaj vysokej úrovne. Mali sme tu opäť nové dvojice, z ktorých ma príjemne prekvapili zverenkyne trénera Petra Grambličku Monika Jurišová  a Lucia Poláčková, ktoré hrali prvý krát na piesku a hneď obsadili skvelé 4. miesto! Už nás čaká len záverečný turnaj celej série, ktorý bude 9. júla 2011, ktorý rozhodne o tom, kto sa prebojuje do toho finálového 29. a 30. júla 2011 na Matičnom námestí. Ešte pred tým by som chcel všetkých pozvať na takú oddychovku, ktorou bude turnaj dvojíc v badmintone na piesku v utorok 5. júla 2011“ dodal Ján Masný, hlavný organizátor série.

Prvýkrát na piesku a hneď 4. miesto

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk