Súhlasím

FK Čadca - MFK Turany 12:0 (3:0) - deštrukcia súpera a hattrick trojice Čadčanov!

Publikované: 04. 05. 2012 13:36

Víťazstvo sa čakalo, ale skandovanie po celý zápas povzbudzujúcej skupiny fanúšikov bolo namieste - Toto sme tu ešte nemali! ...v sobotu opäť doma...

• Góly: 29., 65., a 67. Vnuk, 64., 81. a 87. Jakubec, 72., 75. a 84. Kubica, 4. a 17. Polka, 50. T. Tlelka
  • Diváci: 130
  • ŽK - Gajdošech
  • Rozhodovali: Krajči, Hreus, Matejšík, delegát SsFZ Tomčík
  • FK: M. Hlava - J. Tlelka (68. P. Grečmal), Strapáč, Kavuliak, A. Kulla - Janščo (69. Kubica) - Jakubec, Jarabica (83. Gončár), Polka, T. Tleka - Vnuk
  • MFK: Gajdošech - Babnič, Getta, Mišuta, Fečko, J. Kiš, T. Kiš, Kučma, Majerík, Golier, Kubaľa

V 4. min. napriahol spoza šestnástky Polka a jeho strela predznamenala nasledujúce dianie. Čadca utešenou strelou do šibenice otvorila skóre - 1:0. Turany neprišli v odovzdanej nálade. V nedeľu podľahli v rovnako dôležitom stretnutí v Krásne len 1:3 a nádej na záchranu chceli po utorku živiť. Čadca však Turany totálne rozobrala. Prispel k tomu aj vynikajúci terén, na ktorom sú akcie, ktoré v závere Turany vyzliekli donaha, hrateľné.

V 17. min. trafil po druhýkrát opäť Polka - 2:0 a na kopačky aj do hláv hráčov v modrom prišiel pokoj. V 20. min. vykopávali Turany po Vnukovom zakončení z čiary. Aký taký náznak šance prišiel od hostí až v 30. min. Z protiútoku Vnuk v pokutovom území prešiel všetko, čo mu stálo v ceste a popri Gajdošechovi upravil na 3:0. Do prestávky ešte stihol z 25m nádherne vypáliť J. Tlelka a rovnako efektne pred bránou zakončovať pätičkou. Jakubec niekoľkokrát servíroval loptu do šestnástky a pred polčasom v dobrej pozícii mieriť tesne vedľa. Pekným zakončením sa pokúsil zvýšiť aj Vnuk, aktívny bol T. Tlelka.

Absolutórium si zverenci Brisudu a Kavuliaka zaslúžia za to, že ak aj diváci na konci prvého dejstva zacítili náznak uspokojenia proti už bezbrannému súperovi, v druhom polčase ich vyviedli z omylu a hrou, prístupom a vydarenými akciami urobili zápas až dokonca zaujímavý. V 50. min. po individuálnej akcii zaznamenal gól T. Tlelka - 4:0, Čadca začala definitívne hrať pre oko diváka. Prišlo záverečných presne 26 minút a v nich 8 gólov, vytúžená desina aj tucet. Okomentovať by sa dalo veľa a tak, ako boli čadčianske akcie jednoduché a priamočiare, tak budeme struční. Od 64. min. stihli hattricky Jakubec so striedajúcim Kubicom a skompletizoval ho aj Vnuk! Pri štyroch góloch si hráči v čistých pozíciach nesebecky vrátili gólové prihrávky ako na tácke. Potlesk vyvolalo aj sólo Jarabicu či milimetrová prihrávka Polku na volej J. Tlelku. Zrodilo sa rekordné víťazstvo proti súperovi, ktorý v utorok rozhodne nespĺňal parametre súťaže, ale 12 gólov nepadne samo od seba. Čadca v utorok hrala futbal, pozvala divákov, tí, čo neboli, môžu ľutovať.