Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

FK Čadca – MŠK Žilina B 0:0

Publikované: 10. 04. 2012 09:12
  • Diváci: 100
  • ŽK: Kavuliak, Polka, Kubica - Praženica, Žilák, Ďurica, Lončík 
ČK: Žilák (po 2 ŽK)
  • Rozhodovali: Jánošík, Budač, Čičmanec, delegát SsFZ Šmíd

FK: Hlava – J. Tlelka, Strapáč, Kavuliak, A. Kulla – T. Tlelka, Janščo (89. D. Michalina) – Jakubec, Polka (83. Blahovec), Kubica – Vnuk

MŠK: Plach – Praženica, Lončík, Minárčik, Púčala – Lalík (83. M. Mravec), T. Ďurica, Jasenovský (77. Beháň), Žilák – Repáň, Král

Pre 4 žlté karty z jesene nemohol do zápasu zasiahnuť Novotný ani nový hráč Baričák, zo zdravotných dôvodov sa na jar v drese FK neobjaví ani Piňo. Čadčania absolvovali slušne napísané zvláštnu zimnú prípravu a aj z toho dôvodu bol výkon v prvom jarnom dueli (prvé dva sa odložili kvôli terénom) príjemným prekvapením. Čadca hrala s lídrom súťaže, podala dobrý a zodpovedný výkon, hŕstka verných divákov sa v psom počasí presvedčila, že mala na víťazstvo.

Napriek ťažkému terénu sa hral futbal dobrej úrovne. Prvú šancu, a hneď veľkú, mali domáci, ale Tomáš Tlelka po nedorozumení hostí skóre neotvoril. V 5. min. po aktivite Jakubca strieľal Polka zvnútra pokutového územia nad. Žilina sa snažila o kombinačnú hru, líder súťaže mal loptu viac na kopačkách, ale podstatne nebezpečnejšia bola Čadca. Domáci hrali svoj prvý jarný zápas s chuťou a s nasadením. V 14. min. vysunul Polka opäť Jakubca, ktorý urobil všetko na jednotku, ale rovnako tak si počínal Plach v bráne Žiliny. V 16. min. sa znova presadil Jakubec, našiel Polku, ktorého strela bola zblokovaná. K odrazenej lopte sa dostal Tomáš Tlelka, pohotovo namieril k pravej žrdi, ale Plach vztiahol zákrok zápasu! Jeho semafor - pravá ruka zabránila pohotovej strele staršieho z bratov Tlelkovcov rozvlniť sieť. Z nasledujúceho rohu hostia odvrátili Vnukovu hlavičku a rovnako strieľaný center aktívneho Tomáša Tlelku. Jakubec neustále zamestnával obranu Žilinčanov, po ďalšej jeho akcii zasahoval Plach proti strele Juraja Tlelku. Čadca bola aktívna, vypracovala si minimálne tri gólové príležitosti na skórovanie, ale gól nedala ani v 22. min., keď po vydarenej akcii poslal Jakubec Tomášovi Tlelkovi loptu na päty. Domáci hrali rozumne, Žilinu pustili do šance až v 29. min. Minarčík mieril nad. Následne zaváhal Hlava, ponúkol tutovku Královi, ale talentovaný útočník MŠK loptu do siete nepretlačil. Po polhodine hry hľadal Jaklubec Vnuka, Plach strieľaný center obetavo vyrazil. Hral sa zaujímavý futbal, diváci sa nenudili. V 32. min. zneškodnil hlava akciu Žiláka s Ďuricom. V 51. min. bol úspešný Hlava aj proti Jasenovskému. Z protiútoku Jakubec vo veľmi dobrej pozícii zbytočne hľadal v prečíslení 2 na 1 Vnuka. Desať minút pred koncom sa rútila trojica Čadčanov na dvoch Žilinčanov, ale Kubicovu finálnu prihrávku upratal na roh Lončík. V 81. min zahrával Polka tri rohy po sebe, pri všetkých donútil centrami priamo do brány zasahovať Placha. Celé mužstvo Čadce podalo dobrý a zodpovedný výkon a o aktivite domácich svedčí aj vykartovaný Žilák, ktorý v dvoch súbojoch nestačil na Jakubca a Vnuka a predčasne odišiel pod sprchy.

Z výsledku mali veľkú radosť v Martine, FOMAT prenasleduje z druhého miesta Žilinu a o týždeň v sobotu cestuje Čadca práve k tomuto súperovi. Doma privíta najbližšie Tisovec. Odložené zápasy s KNM a Krásnom sú na programe v máji (16. a 23.), kedy Čadčania v priebehu jedného mesiaca odohrajú spolu s predohrávkami (1. a 8.) 8 súťažných stretnutí. Kompletný program na www.ssfz.sk v sekcii Tabuľky.

Program

  • 19. kolo 14.4. (sobota) 15.30: FOMAT Martin – FK Čadca
  • 20. kolo 22.4. 16.00: FK Čadca – CSM Tisovec
Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk