Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Halový futbalový turnaj v Čadci o Štefanský pohár vyhrala FC Vanessa

Publikované: 07. 01. 2013 12:45

V piatok 28. decembra sa v Mestskej športovej hale Pratex v Čadci uskutočnil 17. ročník Štefanského pohára, ktorý je zároveň 8. ročníkom Memoriálu Milana Piteľa.

Na slávnostnom otvorení sa zúčastnil prezident SFZ Ján Kováčik, viceprezident SFZ a predseda SsFZ Jozef Paršo, predseda ObFZ Kysúc Stanislav Špila, primátor Čadce Milan Gura a ďalší hostia. V priebehu dňa sa okrem Jána Kováčika čadčianskeho Štefanského pohára zúčastnil aj reprezentačný tréner 21-tky Ivan Galád, tréner AS Trenčín Adrián Guľa, kondičný tréner Seničanov Milan Skokan či Róbert Paldan, bývalý tréner a dnes spolupracovník Karola Csonta z manažérskej agentúry Stars and Friends. Záujem o podujatie prejavili, čo si treba vysoko vážiť, aj traja vedúci pracovníci – riaditelia SFZ: Juraj Čurný, šéf marketingu SFZ, Ján Letko, hlavný IT manažér SFZ a riaditeľ právneho oddelenia Jaroslav Rybanský.

V tomto roku na ňom štartovalo 10 družstiev, ktoré súperili v dvoch skupinách. V A skupine na seba narazili Jamír SK (pokračovateľ týždenníka Kysuce), Quick Sport, OVB Allfinanz, TA3, Ragazzi. B skupinu tvorili Zapo Marys Calcio, Benfica Gemm, FC Vanessa, Max Gastroinox a Corgoň team.

V hľadisku nemohli chýbať spomínaní zástupcovia SFZ, tréneri, manažéri ako aj bývalí futbalisti. V celodennom maratóne pred takmer dvoma tisíckami fanúšikov sa odohralo 25 zápasov, v ktorých padlo celkom 166 gólov a v jednotlivých družstvách sa predstavilo divákom vyše 40 bývalých a súčasných vynikajúcich hráčov.

V niektorých stretnutiach sa zrodili zaujímavé výsledky. Najvyššiu výhru zaznamenalo družstvo Ragazzi, ktoré porazilo Quick Sport 12:0. Stretnutie Corgoň team versus Benfica Gemm bolo plné zvratov, v ňom padlo aj najviac gólov. Benfica vyhrávala nad svojím súperom 4:0 a 6:1, súper sa však nevzdával a postupne zvyšoval obrátky. Otočil stretnutie a dve sekundy pred koncom strelil víťazný gól.

Už v prvom stretnutí na seba narazili minuloročný víťaz Jamír SK a bronzový Quick Sport. V tomto vyrovnanom a dramatickom stretnutí sa zrodil prvý nerozhodný výsledok. Dramatické bolo stretnutie o 3. miesto medzi Jamír SK a OVB Allfinanz, v ktorom nastúpili proti sebe bratia Kuciakovci. Zápas skončil v normálnom hracom čase nerozhodne a tak na rad prišli penalty. Pevnejšie nervy a presnejšiu mušku mali nakoniec finančníci. Tí nepremenili len jednu penaltu, ich súper nepremenil dve, keď sa raz trafili do žrde a raz do brvna.

Toto stretnutie pozorne sledoval aj prezident SFZ Ján Kováčik, ktorému sa páčilo a na margo bronzového súboja povedal: „Bolo to zaujímavé futbalové predstavenie, vydržal som ho pozerať od začiatku do konca“.

Jednoznačný priebeh malo finálové stretnutie medzi FC Vanessa a Gastroinoxom, ktoré skončilo víťazstvom družstva Vanessa 5:2. Vanessa na tomto turnaji zvíťazila po tretíkrát. Víťaz 17. ročníka Štefanského pohára hral v zostave: D. Holec, P. Holec, Šutý, Držík, Veselý, T. Ďurica, Káčer, Barčík, Kopačka, Chupáč, Mihalda, a Drahno.

Najproduktívnejším hráčom sa stal autor 9 gólov Lukáš Putorík, ako najtechnickejšieho hráča vyhodnotili Miroslava Barčíka, cenu Fair Play udelili Petrovi Kleščíkovi, ktorý sa v druhom stretnutí nepríjemne zranil. Cenu najlepšieho brankára turnaja získal Dominik Holec a hráčom divákov sa stal Dušan Kuciak.

Spestrením 17. ročníka Štefanského pohára bol aj exhibičný zápas ženskej futbalovej reprezentácie, v ktorom zvíťazili reprezentantky modrého tímu nad bielymi v pomere 3:2. V kultúrnom programe vystúpili mažoretky a predstavili sa aj finalisti súťaže Česko-slovensko má talent. Bronzový Andrej Kampf predviedol svoje umenie na bicie a víťaz, operný spevák (meno?) svojím mohutným hlasom takmer rozochvel konštrukciu športovej haly.

Nemohol chýbať ani bežec a drotár Juraj Šerík, ktorý svoje drôtené srdce vytvoril pre Slovensko. A jeho šikovné ruky vytvorili množstvo výrobkov z drôtu, ktoré neunikli ani Slovenským futbalovým reprezentantkám. Turnaj mal aj v tejto zložitej ekonomickej dobe vysokú úroveň, čo napokon ocenil aj prezident SFZ Ján Kováčik, ktorý predbehol dobu a už teraz sa teší na ten jubilejný 20. ročník.

Výsledky 17. ročníka

Jamír SK – Quick Sport 2:2, Zapo Marys Calcio – Benfica Gemm 4:4, OVB Allfinanz – TA3 8:0, FC Vanessa – Max Gastroinox 3:3, Jamír SK – Ragazzi 4:1, Zapo Marys Calcio – Corgoň team 4:3, OVB Allfinanz – Quick Sport 3:1, FC Vanessa – Benfica Gemm 5:0, TA3 – Ragazzi 1:5, Max Gastroinox – Corgoň team 7:3, Jamír SK – OVB Allfinanz 1:1, Zapo Marys Calcio – FC Vanessa 1:3, Ragazzi – Quick Sport 12:0, Corgoň team – Benfica Gemm 7:6, TA – Jamír SK 4:5, Max Gastroinox – Zapo Marys Calcio 4:2, Ragazzi – OVB Allfinanz 3:4, Corgoň team – FC Vanessa 4:7, Quick Sport – TA3 4:0, Benfica Gemm – Max Gastroinox 3:4.

Poradie v skupinách

Skupina A: 1. OVB Allfinanz 10, 2. Jamír SK 8, 3. Ragazzi 6, 4. Quick Sport 4, 5. TA3 0. Skupina B: 1. FC Vanessa 10, 2. Gastroinox 10, 3. Zapo Marys Calcio 4, 4. Corgoň team 4 3, 5. Benfica Gemm 1.

Vyraďovacie zápasy

O 5. miesto: Zapo Marys Calcio – Ragazzi 7:3, 1. semifinále: OVB Allfinanz – Gastroinox 1:3, 2. semifinále: Jamír SK – FC Vanessa 1:2, o tretie miesto: OVB Allfinanz – Jamír SK 2:2, na pokutové kopy 4:3, finále: FC Vanessa – Gastroinox 5:2.

Celkové poradie: 1. FC Vanessa, 2. Gastroinox, 3. OVB Allfinanz, 4. Jamír SK, 5. Zapo Marys Calcio, 6. Ragazzi, 7. Quick Sport, 8. Corgoň team 4, 9. Benfica Gemm, 10. TA3.

Individuálne ocenenia

Najproduktívnejší hráč, pohár mesta Čadca: Lukáš Putorík, najtechnickejší hráč, cena ObFZ Kysúc: Miroslav Barčík, najlepší brankár, cena Jamir SK: Dominik Holec, hráč divákov, cena Quick Sport: Dušan Kuciak.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk