Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Hokejbal - Čadčania vicemajstri Slovenska

Publikované: 04. 04. 2011 16:01

Historický úspech Čadce na hokejbalovej mape Slovenska. Aj tak by sa dal nazvať sobotňajší záverečný extraligový turnaj, ktorý sa konal v Čadci. Nebyť prehry s Kometou Vrútky v prvom zápase, mohli chlapci pomýšľať dokonca na trofej za prvé miesto. Napokon sa z najcennejšieho kovu tešili hráči Partizánskeho a Čadca si výhrou 5:0 s Martinom poistila pozíciu vicemajstra Slovenska v tejto vekovej kategórii. Po turnaji prebehla slávnostná dekorácia mužstiev a preberanie medailí. Trofeje oceneným odovzdali zástupcovia Slovenskej hokejbalovej únie Jaroslav Melíšek (prezident SHbÚ), Jaroslav Mihal (predseda ŠTK SHbÚ) a primátor mesta Čadca Milan Gura.

Vrútky – Čadca 5:2 (3:0, 1:0, 1:2)

Bol to prvý zápas celého turnaja, hralo sa od 9.00 h ráno. Vrútky prišli výrazne posilnené o niekoľko hokejistov a na ich predvedenej hre to bolo poznať. Od začiatku zápasu diktovali tempo a Čadcu výrazne prehrávali. Kysučania mali veľké problémy s rýchlosťou hráčov Vrútok. Po niekoľkých individuálnych chybách už Čadca prehrávala 4:0, a to nie len vďaka uznanému neregulárnemu gólu. Čadčania sa vzchopili až v tretej tretine, keď vsietili dva góly, nastrelili tri žrde a niekoľko krát boli veľmi blízko ku gólu, no vynikajúci brankár Vrútok nepripustil žiadnu drámu. Po tomto zápase bolo jasné, že Čadca už nemôže v extralige celkovo zvíťaziť.

Góly: P. Fírek, Holešinský.

ČADCA: Grochal – Bobek, Mičo, Zajac, Rebroš – Holešinský, P. Fírek, Dolinajec, T. Fírek, Janík, Strýček, Kulla, Ziazka.

Čadca – Martin 5:0 (4:0, 1:0, 0:0)

Vďaka nasledujúcim zápasom, keď Kežmarok porazil Sharks Bratislava, bolo jasné, že zverenci Jiřího Chovančíka budú najhoršie druhí. S týmto vedomím a s kľudom v hlavách išli hráči do posledného zápasu sezóny proti Martinu, ktorý bol na chvoste tabuľky. Pohodovým skóre 5:0 si domáci vychutnali obrovský úspech pri zisku strieborných medailí v kategórii U16. „Chceli by sme poďakovať fanúšikom, ktorí celý sobotný deň vytvárali dobrú atmosféru. Ďakujem hráčom za celú sezónu a za úspech, ktorí sme dosiahli. Samozrejme, ďakujeme svojím sponzorom a partnerom: mesto Čadca, Viliam Kocúrek, Hockeyshop Čadca. Tým je sezóna extraligy skončená, začína sa mestská liga seniorov, čím všetkých divákov srdečne pozývame na tieto stretnutia,“ uviedol na záver extraligovej sezóny Jiří Chovančík.

Góly: P. Fírek 2, Holešinský, Kulla, Janík

ČADCA: Grochal – Bobek, Mičo, Zajac, Rebroš – Holešinský, P. Fírek, Dolinajec, T. Fírek, Janík, Strýček, Kulla, Ziazka.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk